Үақыт/Сабақ кезеңдері
Время / этапы урока
|
Мұғалімнің іс-әрекеті / Деятельность учителя
(мақсатқа қалай қол жеткіземін?/
Каким образом я достигну целей обучения?
|
Оқушының іс-әрекеті/ Деятельность учащихся
|
Бағалау (әдіс-тәсілдер/ прием/ техника/ стратегия) / Оценивание
(метод/ прием/ техника/ стратегия)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Начало урока
Негізгі бөлім
Основная часть
Жаңа сөздермен жұмыс
Сабақ соңы / Конец урока
|
Сәлеметсіздер ме, балалар?!
Қалайсыздар?
Бүгін қай күн?
Бағалау парағын таратамын, үй жұмысын сұраймын.
ІІІ Қызығушылықты ояту.«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау.
Сабақтың мақсатымен таныстырамын
|
-Сәлеметсіз бе?
-Жақсы
-Ақпанның ______________
Сұрақтарға жауап береді
Суреттер арқылы тақырыпты болжайды.
Дескриптор.:
-сәлемдеседі
-үй жұмысын орындайды
-сұрақтарға жауап береді
|
шапалақ
|
Слайд, сурет
|
Жаңа сөздерді тақтаға жазу, қайталату.
Жаңа сөздермен жұмыс
Жаңа сөздерге байланысты сөз тіркестерін ішінара айтқызамын.
Жаңа сөздер:
Емен – дуб
Қайың – береза
Терек – тополь
Тоғай – лес
Тамыр – корень
Аялау – беречь
Көшет отырғызу – посадить саженцы
Дәптеріңе жазып, жаттап ал / Запиши в тетрадь и выучи
Болжалды сан есіммен таныстырамын
Оқылым. 126-бет.
Нұрғали Нүсіпжанов – Народный артист Республики Казахстан
2-тапсырма 126-бет. Мақаланы оқы. / Прочитай статью «Сад Нурғали аға»
Жазылым. 5. Шамамен алынған сандары бар сөйлемдерді теріп жаз.
Мен 7-8 түп қайың көшетін отырғыздым. 2. Аулада он шақты ағаш өсіп тұр. 3. Әкем жиырма шақты көшет алып келді. 4. Тоғайға 50 түп терек отырғыздық. 5. Кеше ормандағы жүз шақты кәрі ағашты кестік. 6. Төртінші сыныпта таудан алмаағаштың көшетін әкелдім. 7. Бұл ағаштарға 35 жыл болды. 8. Бақтағы ағаштар 400-500-дей түп болады. 9. Менің ауламда шамамен 30 шақты терек бар.
Шығармашылық. 7. Өз қиялыңдағы бақтың суретін сал. Көршіңе сөзбен сипаттап, суретті салуын сұра. Кейін өз суретіңмен салыстыр.
Рефлексия. Сабақтан не түсінгенін стикерлер арқылы көрсетеді.
Қызыл – түсінбедім
Сары – біраз түсіндім
Жасыл –Бәрін түсіндім
Кері байланыс беремін.
Үй жұмысы: 127-бет 6-тапсырма. Сау болыңыздар, балалар!
|
-Тақтадағы жаңа сөздерді жазып алады, қайталайды.
Жаңа сөздерді қатыстырып сөз тіркестерін айтады.
-Жаңа сөздерді айтады.
Ережені жазып алады. Мысал келдіреді.
Мәтінді тыңдайды, оқиды, орыс тіліне аударады, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор
- мәтіннен қажетті ақпаратты анықтайды;
- мәтін бойынша сұраққа жауап береді;
-кейіпкерлерге қатысты өз ойын білдіреді.
Шамамен алынған сандырды теріп жазады.
Сөйлемдерді оқиды, түсінеді.
Шығармашылық жұмысты орындайды
Дескриптор:
-сандарды теріп жазады
-Сөйлемді оқиды
-Сурет салады
-Сау болыңыз!
|
Жарайсыңдар
Үш шапалақ
Өздерін бағалайды
Мұғалім бағалайды.
Бағалау парағын толтырады
|
Тақта, оқулық, сөздік дәптер
Оқулық, слайд
Ауызша
Слайд
|