Сабақ тақырыбы:
|
Топырақ не үшін қажет?
|
Мектеп: Шаған ЖОББМ
|
Күні :
|
|
Мұғалімнің есімі: Муханова А.Т
|
СЫНЫП: 3 сынып
|
Қатысқандар саны:20
|
Қатыспағандар саны:
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.3.4.1 - кейбір ағзалардың тіршілігіндегі топырақтың рөлін түсіндіру 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау 3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау
|
Оқу мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
|
Оқушылардың басым бөлігі :
|
Кейбір оқушылар:
|
Жетістік критерийлері
|
Кесте толтыру немесе постер жасай алады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топырақтың маңызын түсінеді
|
Пәнаралық байланыстар
|
Өзін-өзі тану,Дүниетану,Әдебиеттік оқу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Таныстырылым
|
Бастапқы білім
|
Су құбырдың қызметі
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылықты ояту.
Орны ауысқан әріптерден бүгінгі тақырыпқа байланысты сөздерді табу
ОРТПЫАҚ (Топырақ)
СІӨДМКІ (Өсімдік)
ЛРЫҚАНА (Құнарлы)
РҰТҚ (Құрт)
|
Әріптер
|
Сабақтың
ортасы
|
Сұрақ-жауап
Топырақ қандай болады?
Топырақта нелер мекендейді?
Топырақта не өседі?
Адамдар топырақты не үшін пайдаланады?
Топырақ туралы не білгің келеді?
Тыңдалым
Кітаптағы мәтінді Мұғалімнің түсіндіруі
Көрсетілім
«Алып жердің сан қыры»
Проблемалық сұрақ. Ауылға саяхат.
- Ауыл сыртына шығып, топырақты күрекпен аударып қарағанда оның беткі қабатының түсі қоңыр екенін байқау қиын емес, әрі қарай қаза түскенде, бірте-бірте бозғылт тарта береді. Неліктен топырақ түсі өзгереді? деген сұрақ қою. (Топыраққа қоңыр түс беретін өсімдіктер мен жәндіктердің қалдығы-қарашірік)
-Ауылдың жері қаладағыдан несімен ерекшеленеді? Оқушылардың ойын тыңдау.
Жұптық жұмыс
Жануарлар мен олардың тұратын мекендерін сәйкестендіру. Оқушылармен жануарлардың індерін қандай белгілері бойынша анықтауға болатынын талқылау (өлшемі қандай, олар тереңде ме, әлде бетінде ме?).
ҚБ ретінде Жұмыс дәптері: 59-жұмыс парағы. «Топырақ не үшін қажет?», 3-б. Артығын сызып тастау. «Топырақ» сөзін баспана ретінде, қоректік зат көзі ретінде және азық-түлік өндіру үшін пайдаланатын нысандарды сызықпен жалғастыру.
60-жұмыс парағы. «Топырақтағы тіршілік», 4-б. Тізбек құру. Топырақтан азық-түлікке дейінгі аралық буындарды белгілей отырып, тізбек құру және үш мысал келтіру.
Үй тапсырмасы
|
Сұрақ-жауап
Оқулық
Жануарлар суреті
Өсімдіктер
Жұмыс дәптері
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кестені толтыру
Білемін
|
Үйрендім
|
Білгім келеді
|
|
|
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсау - лық және қауіпсіздік техника-
сының сақталуы
|
Тапсырмаларды орындау барысында қиындық туындаған оқушыға жеке қолдау көрсетіледі.
|
Оқушылардың жұмыстары мен жауаптары арқылы бағалау
|
Сергіту сәттерін өткізу
|