Сабаққа қатысатын оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: Сабақтың тақырыбы



Дата05.12.2022
өлшемі0.65 Mb.
#466452
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ДИЗАЙН ТЕОРИЯСЫ

Мектеп: «Созақ» жалпы орта мектеп-гимназиясы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Аманбаева Л

Сынып: 10 «А»

Сабаққа қатысатын оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

§11.«Жақсы дизайн» принципі




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)

10.2.1.4. «Жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық,қарапайымдылық және т.б.)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: «Жақсы дизайнның» принциптерінің (ыңғайлылық, қарапайымдылық, көркемдік) қағидаттарын жүзеге асыру.
Оқушылардың басым бөлігі:
«Жақсы дизайнның» басты принциптерін ажырату.
Кейбір оқушылар: «Жақсы дизайнның» басты принциптеріннің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстыру.

Бағалау критерийі

  • «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің қағидаларын тұжырымдайды.

  • «Жақсы дизайнның» басты принциптерін ажыратады.

  • «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің мүмкіндіктерін салыстырады.

Тілдік мақсаттар

Лексика мен терминология (толқтыру)
Принцип – Принцип - Principle
Көрнекілік – Наглядность – Visibility
Cапа – Качество – Quality
Икемділік – Гибкость - Flexibility

Құндылықтарға
баулу

Оқушыларды жауапкершілікке, өз ортасын сыйлауға, бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдауға дағдыландыру.

Пәнаралық
байланыс

Көркем еңбек, сызу

Алдыңғы білім




Сабақтың барысы

Сабақтың
жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал «Жасырын сөздер»
Суреттер арқылы топқа бөліну
Оқушыларға түрлі суреттер таратылып (мысалы; гүл түрлері,жануарлар,құстар,жеміс-жидектер т.б) суреттердің біркелкілігіне қарап үш-төрт адамнан бірігіп,топ құрайды.
Миға шабуыл
Өткен сабақты қайталау:
Топтар арасында «Ашық микрофон» әдісі.

  1. Дизайн дегеніміз не?

  2. Біздің өміріміздегі дизайнның маңызы?

  3. Дизайнер не үшін керек?

  4. Дизайн мен дизайнер сөзінің айрмашылығы бар ма?



ҚБ: мұғалім бағалайды

1 адам ортаға шығады, жүргізуші оның артында тұрып, бірнеше сөздерді жасырады, ал топтағылар ым-ишара арқылы ғана түсіндіреді. Ортадағы адам қандай сөз жасырылғанын табу керек.

Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, өткен сабаққа байланысты немесе үй жұмысына байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.






Суреттер

микрофон




Сабақтың ортасы


Жаңа тақырып «Эйлер шеңбері» әдісі
А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып,
кезекпен идеялар талқыланып, жазылады.
Не?Қалай? Неге? Нәтиже? деген Мәселер
бойынша идеялар сараланады.
І топ – Ыңғайлылық принциптері
ІІ топ – Қарапайымдылық принциптері
ІІІ топ – Көркемдік принциптері

«Жақсы дизайнның» басты принциптеріне ыңғайлылық,


қарапайымдылық, көркемдік жатады.









1 тапсырма
65 беттегі 4 тапсырма



Дескриптор

  1. «Жақсы дизайнның» басты принциптерін тұжырымдайды.

  2. «Жақсы дизайнның» түрлерін ажыратып қолданады.

  3. «Жақсы дизайнның» басты принциптерінің жіктелуінің мүмкіндіктері мен айырмашылықтарын салыстырады.


ҚБ: бірін - бірі бағалау ( Жұлдызша арқылы)
Практикалық жұмыс
Кестеге жарнамалардың суреттерін орналастырыңдар.




Ватман

Оқулық


Оқулық
Инт.тақта
Дәптер

Сабақтың соңы



Кері байланыс: «SMS» әдісі. Қағаздан жасалған ұялы телефондарға оқушы-лар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын досы-на SMS – арқылы жазып білдіреді.

Қағаздан жасалған ұялы телефон




Үй тапсырмасы

§11. «Жақсы дизайн» принципі тақырыбын оқу.Болашақтағы компьютер дизайнын құру.










Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет