Сабақтың мақсаты: 1 Білімділік:Үшбұрыш пен төртбұрыш аудандарының формуласын есептеу шығаруды қолдануға үйрету



Дата17.07.2016
өлшемі25.44 Kb.
#205493
түріСабақ
Геометрия 9-сынып

Тақырыбы:Үшбұрыш пен төртбұрыш аудандарын қайталау


Сабақтың мақсаты:
1 Білімділік:Үшбұрыш пен төртбұрыш аудандарының формуласын есептеу шығаруды қолдануға үйрету

2 Дамытушылық: оқушылардың интеллектуалдық және танымдық білімдері мен дағдыларын жетілдіру

3 Тәрбиелік : оларды табандылыққа,ұқыптылыққа,қажырлыққа,және әсемдікке баулу.

Сабақтың түрі:Бекіту сабағы

Сабақта қолданылатын оқыту технологиялары: дамыта және деңгейлеп оқыту,модульдік оқыту технологиясының элементтері.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер:

1.Демонстрациялық модульдер

2.Тест материалдары

3.Оқулықпен жұмыс

Сабақтың барысы:



  1. Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын тексеру мамақсатында өткен материалды пысықтау.

3.Білімді жан-жақты тексеру мақсатында өткен формулалар бойынша модульдерді таба білу.

4.Рефлекциялық бағалау,тест тапсырмаларымен жұмыс

5.Сабақты қортындылау

1.Үй тапсырмасын тексеру мақсатында ауызша есептер қарастыру

2 .Төртбұрышта а

3.Шаршының ауданы

4.Егер үшбұрыштың ауданы

5.Тік бұрышты үшбұрыштың

6.Трапецияеың табандары

7.Үшбұрыштың табаны

8.Егер үшбұрыштың қабырғасы белгілі болса,S-ті қалай табамыз?

9.Трапецияның табандары

10.Параллелограммның ауданы

11. Трапецияның орта сызығы

3) Тестілнерді шешу:

1-нұсқа

1)Берілгені: ABC-тік бұрышты үшбұрыш



а= 5м
1-НҰСҚАНЫҢ БАРЛЫҒЫН ЖАЗҒАН ЖОҚПЫН

4. Сергіту сәті:


Нәрселерді санағанда,

Керек ол бізге ауадай.

Айтындаршы бұл қандай сан?

Жан-жағына қарамай (натурал сан)

Бірдей санды бірнше рет,

Көбейтуден тұрады.

Егер оны ықшамдасақ,

Қандай атау болады?

( Дәреже)

Санасақ сан жетпейтін нүктелерден,

Құралған фигура бар,қарапайым.

Салу үшін сен оны сызғыш ізде.

Бұл не өзі,бар ма,сірә,дара пайым?

(түзу)


Дүниеде бүтін нәрсе бола бермейді,

Көңілге армандаған қона бермейді.

Бүтін нәрсе бөлігін көрсетейік

Қандай сан бар,достарым қане айтшы?

(Бөлшек сан)

Түзудің бір бөлігі,

Екі шеткі нүкте көрігі.

Ұзындығы және бар

Айтшы,қане жауабын?
(Кесінді)

Параллель түзулер қос-қостан,

Оңды-солды жүріп өткен.

Пайда болған фигура сонда

Барма іштеріңде көрген-білген?

(шаршы)


Бүтін бөлшек бөліктерден,

Үтір айырып тұрады.

Осы санды кім біледі,

Аты қандай болады?

(Ондық бөлшек)

Өзара перпендикуляр түзулерден,

Құралған жазықтықта бұл қандай ось?

(Координатаалық ось)

5).Есептерді шешу:

Оқушылардың тест есептерінің нітижесін бағалау.

Мен зерттедім қазақтың мақалдарын,

Әр мақалда байқадым сандар барын.

Мақалды қолданамыз мән бермейміз,

Сайрап тұрған сандарды біз көрмейміз.

1.Екі жақсы қас болмас,екі жаман дос болмас.

2.Бес бармақ жиналса,жұдырық болады

3.Отыз тістен шыққан сөс,отыз рулы елге тарайды.

4.Білекті бірді жығар,білімді мыңды жығар.

5.Бір кісі қазған құдықтан,мың кісі су ішер

6.жеті рет өлшеп,бір рет кес.



7.Бір құмалақ ,бір қарын майды шірітеді

6)Қортынды:

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет