ҚЫСҚАМЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАР І ТОҚСАН
Бөлім
|
ӨЗІМ ТУРАЛЫ
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
1-сабақ. Өзім туралы
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау;
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін қолданады.
Оқушылардың көбі жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөз тіркестерін қолданып әңгімелейді.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы (5 мин)
|
(Ұ) Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Тілек қалпағы» ойыны ойнатылады.
|
Оқушылар қалпақты кезекпен киіп, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Мысалы: Мен саған
денсаулық тілеймін...
|
ҚБ: бір-біріне жақсы тілек
айтады.
|
қалпақ
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
Жаңа сөздер: бірге, би, сурет, тіл үйрен, асық.
1-тапсырма. Тыңдайық.
Сәлем, Самат!
Сәлем, Әли!
Самат, сен неше жастасың?
Мен сегіз жастамын. Сен ше?
Мен де сегіз жастамын.
Нешінші сыныпта оқисың?
Мен екінші сыныпта оқимын. Сен ше?
Мен де екінші сыныпта оқимын.
|
Жаңа сөздерді қайталайды.
Жаңа сөздермен сөйлем құрап айтып үйренеді. Олар би үйірмесіне бірге барады.
Олар сурет үйірмесінде бірге сурет салады. Олар тіл үйірмесінде бірге тіл үйренеді.
Олар бірге асық ойнады.
Тыңдалған мәтін бойынша сұраққа жауап береді.
Әли неше жаста?
Самат нешінші сыныпта оқиды?
Өзің қай сыныпта оқисың?
|
ҚБ: мұғалімнің көмегімен оқушылардың бірін-бірі
бағалауы
|
интербелсенді тақта,
сюжетті сурет
|
|
2-тапсырма. Оқиық.
Аянның іс-әрекетін білдіретін сөздерді тап.
|
Мәтінмен жұмыс.
|
ҚБ: қолпаштау
|
|
|
Дескриптор:
диалогті тыңдап, сұраққа жауап береді;
мәтінді түсініп оқиды;
іс-әрекетті білдіретін сөздерді табады.
|
|
|
|
Сергіту сәті.
Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Басты төмен иеміз,
Осылай біз жаттығып, Үлкен болып өсеміз.
(жаттығуды қимылмен жасайды)
|
|
сергіту сәті
|
3-тапсырма. Айтайық.
«Айтып көр» ойыны. Суретке қарап әңгімелейді.
Тірек сөздер: жасым, сынып, отбасым, бойым, көзім, шашым, бос уақытымда.
Дәптердегі №1 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық.
Суреттің орнына қажетті сөзді қойып, толықтырып жазады.
|
«Айтып көр» ойыны арқылы ауызекі сөйлеу дағдысын дамытады. Оқушы суретке қарап, өзі туралы айтып береді.
Дәптермен жұмыс.
Мағынасына қарай сәйкестендіріп белгілейді. Жазылым тапсырмасын орындайды.
|
ҚБ: «Бағдаршам» әдісі
ҚБ: мадақтау:
«Жарайсың!»
«Тамаша жауап!»
|
слайд,
бағдаршам суреті
|
Дәптердегі №2 тапсырма.
|
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс.
|
|
|
Сабақтың
соңы (5 мин)
|
Кері байланыс. «Табыс сатысы».
|
Мен ... білемін. Мен ... түсінемін.
Мен ... жасай аламын.
|
|
|
Бөлім
|
ӨЗІМ ТУРАЛЫ
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
2-сабақ. Менің үйім
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1–1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау;
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерді қолдану.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлеу барысында тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін қолданады.
Оқушылардың көбі жасай алады: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: сөз тіркестері арқылы өз үйі туралы әңгімелеп береді.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы (5 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Армысың, асыл Күн! (қолын күнге созады)
Армысың, көк аспан! (қолын аспанға созады)
Армысың, жан досым! (қолдарын қосады)
Жылуыма жылу қос! Міне, менің қолым, дос!
|
Оқушылар шеңберге тұрып, өлеңді қайталап, қимылмен көрсетеді.
|
ҚБ: шапалақ
|
шеңберге тұру
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
Жаңа сөздер: мынау, жарық, жаңа, жайнап.
1-тапсырма. Тыңдайық.
Мен ауылда тұрамын. Үйіміз үлкен.Үйдің
артында бақ бар. Онда алма мен алмұрт өседі. Үйдің айналасында гүл көп.
Ол қайда тұрады?
Қандай үйде тұрады?
2-тапсырма. Оқиық.
Сұраққа жауап бер. Өлең не туралы?
|
Жаңа сөздерді қайталайды.
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Суретке қарап, жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрайды.
Мынау – үй. Жаңа үй. Жарық терезе. Жайнап тұр.
Топтық жұмыс.
Өлеңді оқиды, топта талқылайды.
Дескриптор:
|
ҚБ: бірін-бірі бағалау
ҚБ: «Отшашу»
|
үйдің суреті
интербелсенді тақта
оқулық
сергіту
|
|
3-тапсырма. Айтайық.
Өз үйің туралы айтып бер. Үлгі бойынша сыныптасыңмен сөйлес.
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі.
Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады:
сұрақ қойыңыз, ойлауға уақыт беріңіз;
одан кейін оқушылардан өз ойларын парталасымен бөлісуді сұраңыз;
оқушыларға өз үйі туралы парталасына айтуын ұсыныңыз.
Дәптердегі №1 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық.
Өлең мазмұны бойынша сөйлемдерді толықтырып жаз.
Дәптердегі №2 тапсырма.
|
– өлең не туралы екенін айтады.
Сергіту сәті.
Секіреміз топ-топ, Шапалақтап көп-көп.
Иiлемiз оңға қарай, бiр, екi, үш, Иiлемiз солға қарай, бiр, екi, үш. (қимылмен дауыстап қайталайды)
Жұптық жұмыс.
Суретке қарап, жұбымен сөйлеседі.
Үлгі:
Үйіңнің жанында нелер бар?
Үйімнің жанында саябақ бар.
Дәптермен жұмыс.
Суреттерді сөзбен жазып, сөйлемдерді толықтырады.
Жазылым тапсырмасын орындайды. Жаңа сөздерді қолданып үйренеді. Дескриптор:
өз үйі туралы жұбына әңгімелейді;
өлең мазмұны бойынша сөйлемдерді толықтырып жазады.
Дәптермен жұмыс.
|
ҚБ: жұбын бағалау
ҚБ: сындарлы мадақтау:
«Сен жарайсың!»
«Сенің жұмысыңа ризамын!»
|
|
Сабақтың
соңы (5 мин)
|
Кері байланыс. Суреттерді таңдау.
|
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет-әлпет салынған суреттерден таңдайды.
|
|
бет-әлпет салынған
суреттер
|
Бөлім
|
ӨЗІМ ТУРАЛЫ
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
3-сабақ. Менің бөлмем
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну;
2.2.2.1 сюжетті сурет негізінде сөйлеу (2–3 сөйлем).
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар жасай алады: сөйлемдердің мағынасын түсінеді, сюжетті сурет негізінде сөйлейді.
Оқушылардың көбі жасай алады: сөйлемдердің мағынасын ашып, сөйлем құрай алады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: сюжетті сурет негізінде сөйлеп, әңгімелейді.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі.
«Өрмек» ойыны арқылы өткен сабақты пысықтау. Ойын шартын түсіндіреді.
Орам жіпті алған оқушы есінде қалған
бөлме заттарын атайды. Жіптің ұшын өзі ұстап тұрып, орамды басқа оқушыға
береді. Оқушыларға танысуға арналған
өрмек жіптің барлығын біріктіретінін түсіндіреді.
|
«Өрмек» ойыны. Орам жіпті алған оқушы есінде қалған бөлме заттарын атайды, одан бөлмесін қалай жинайтынын сұрайды.
|
ҚБ:
|
стикер
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
1-тапсырма. Тыңдайық.
Мынау – менің бөлмем. Бөлмем кең және жарық. Бөлмемде кереует, үстел, орындық, кітап сөресі, айна, кілем бар. Мен бөлмемді таза ұстаймын.
Сұрақ-жауап:
– Сен өз бөлмеңді жинайсың ба?
2-тапсырма. Оқиық.
Жұбымен диалогті оқы. Жұптар арасында сөйлесім жүзеге асады.
|
Жаңа сөздер: сүртемін, жуамын, үстінде, тазалаймын.
Мәтінді тыңдап, жаңа сөздермен сөйлемдер құрап үйренеді. Мысалы:
Сен шаң сүртесің бе?
Сен ыдыс жуасың ба?
Үстелдің үстінде не жатыр?
Сен ауланы тазалайсың ба?
Жұптық жұмыс. Мәтінмен жұмыс.
Дескриптор:
жаңа сөздерді қайталайды;
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |