Сабақтың тақырыбы: 100 көлемінде ауызша қосу және азайту. Сынып: 2Б Қатысқандар саны



Дата24.09.2024
өлшемі0.5 Mb.
#503961
түріСабақ
Математика пәнінен 100 көлемінде ауызша қосу және азайту тақырыбында сабақ жоспары.


САБАҚ:математика



Мектеп:Абай атындағы №2 лицей КММ

Күні:05.10.17
Бөлімше:



Мұғалімнің есімі: Алибек Г.Е.
Әдіскер:Жакупова М.Т
Машықкер:Егінбай Айдана

Сабақтың тақырыбы:

100 көлемінде ауызша қосу және азайту.

СЫНЫП:2Б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу
Мақсаты (мақсаттары)

2.1.2.6.Екі таңбалы сандарды:40+17,57-40;57-17;35±12 түрінде өрнектерді ондықтан аттамай ауызша қосу және азайтуды орындау

Сабақ нәтижесі:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:Оқулықта берілген барлық тапсырмаларды дұрыс шешуге дағдыланады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды.Сұраққа жауап береді.Қосымша үлестірмелі ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке,жұптық,топтық тапсырмаларды орындай алады.Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік

Сандарды дұрыс санау.Сандардың құрамы,қосу мен азайту

Ресурстар (ОМЖ)

Оқу құралдарның суреттері,оқулық,жұмыс дәптері,жапсырма қағаздар.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап,түсіндіру,әңгімелесу,демонстрация

Пәнаралық байланыс:

Қазақ тілі

Жоспарланған уақыт

Оқыту әдістері

Бағалау әдістері

Сұралу тәсілдері

Басталуы

-Амандасу,танысу.
-Сәле -Сәлеметсіздер ме, балалар!
- От- --Отырыңыздар!
-Сі --Сендерге бүгінгі сабақтан мен берббберемін, менің аты-жөнім-
Егінбай Айдана Нұргелдіқызы.
Ширату жаттығулары.
Қосу,азайту амалдарын орындату.
10+5=15 41-1=40
27-7=20 20+2=22
50+2=52 38-8=30
100-57=43 35+40=75
110-62=48 120+36=156



Тамаша!

Қарқын кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді,қосымша тапсырмалар мен жұмыс.

Сабақтың ортасы
Ұжымдық жұмыс

Оқулықпен жұмыс:44-46 бет.
№1.есеп (а,ә)Түсіндіру.
Сандардың моделі мен кестесіне қара.Амалдарды қалай орындау керектігін түсіндір.







(тақтаға суреттерді іліп,балаларға толық түсіндіріп өту,түсінгендерін сұрау)



Бармақ-
пен
бағалау

Диалог және қолдау көрсету

Жұптық жұмыс

№2.есеп.Есептеп,дұрыстығын тексер.(бастапқы 3 жұпты жұлдызшамен бағалау)
58+31=89 85см-51см=34см
41+36=77 74см+15см=89см
89-65=24
32+42=74
7дм9см-4дм8см=3дм1см
9дм8см-2дм7см=7дм1см




Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады.Оқушыларды ойланту үшін және

Жеке жұмыс

№4.Есептер бойынша өрнектер жаз.Оларды шығар.
1)I-күні-20 м
II-күні –сонша ? м
Шешуі:20+20=40
Жауабы:Сырым өз бетінше 2 кунде барлығы 40 мысал шешті
2)Әлия-40 сөз
Қате-10 сөз
Қатесіз-? сөз
Шешуі:40-10=30 сөз
Жауабы:Әлия 30 сөзді қатесіз жазды.






бірқатар жауапты алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоямын.Бұл әдісті қолдану барысында

Сергіту сәті:

Сергіту сәті. Мен қазақпын.


Оқушылар би билеп сергіп қалады.




3)Есеп-3
Мысал-? 5-еуі артық
Шешуі:3+5=8 м
Жауабы:Сырымның әкесі 8 мысал шығарып көмектесті 4) Есеп-3
Мысал-8
Барлығы-?
Шешуі:3+8+11
Жауабы:Барлығы 11 тапсырма шығарды









Топтық жұмыс

№5.Есепте.
64+5=69 52+10=62
75-4=71 39-20=10
84+3=87 98-50=48
3+52=55 75-2=73
88-4=84
73+4=77
87-5=82
2+47=49
12+(20+30)-2=60
4+6+(45-5)=50
65-30+(20-10)=45
(97-7)-(35-5)=60
(3-топқа есептерді карточка түрінде таратып,тексеру).




сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру маңызды рөл атқарады.

Сабақтың соңы

Кері байланыс:
Не білдім?Не білгім келеді?



Жұлдызша беру.

Үйге тапсырма:
№3,№6 45 бет.

Өткізген сабақ бойынша машықкердің рефлекциясы

1.ОМ жеткен және жетпеген оқушылар саны
2.Егер жетпесе,себебі не
3.Жоспарда қандай ауытқулар болды,неге?




Жалпы баға:
ОМ жету үшін қандай әдіс-тәсілдер тиімді болды?
Сабақтың жақсы өтуіне не әсер ету мүмкін еді?
Келесі сабақта неге көңіл бөлу керек?(сыныптың,оқушылардың кемшіліктерімен жетістіктері)

Мұғалім:
Әдіскер:
Баға:

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет