Сабақтың тақырыбы 5-сабақ. Үзілісте Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата22.11.2023
өлшемі18.09 Kb.
#484109
түріСабақ
қмж 2 сын 22


Бөлім

МЕНІҢ МЕКТЕБІМ

Педагогтің аты-жөні




Күні




Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

5-сабақ. Үзілісте

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну;
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: қарапайым фразалардың мағынасын ашады; сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысады.
Оқушылардың көбі жасай алады: досымен сұхбат жасайды.
Оқушылардың кейбірі жасай алады: суретке қарап, тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құрайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Өлеңді айтып тұрып, жаттығу жасайды.

ҚБ: мадақтау

өлең

(5 мин)

Қуан, шаттан, алақай,













Қуанатын күн келді.













Күліп шықты Күн бүгін.













Қайырлы таң, қайырлы күн!










Сабақтың ортасы (35 мин)

Жаңа сөздер: кітапханашы, көмектесті, кірді, рақмет айтты.

Жаңа сөздерді қайталайды.











  1. тапсырма. Тыңдайық.

    • Оқушылар кімге көмектесті?

    • Кітапханашы кімдерге рақмет айтты?




  1. тапсырма. Оқиық.

Тәртіп сақтау ережесін құрастырып айт.

  • Үзіліс кезінде тәртіп сақтау ережесі:

Үлгі: 1. Сыныпта жүгірме.
2. ...


Дәптердегі №1 тапсырма. 3-тапсырма. Айтайық.
Досыңнан үзілісте не істейтінін сұра. Сұхбат жаса. Үлгі:

  • Саған үзіліс ұнай ма?

  • Маған үзіліс ұнайды.

  • Үзілісте не істейсің?

  • Үзілісте ойнаймын.

Дәптердегі №2 тапсырма.
4-тапсырма. Жазайық.
Суретке қарап, тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құрайды.
Тірек сөздер: кітапханашы, үзілісте, көмектесті.


Әдепті бала қалай жауап береді? Ойлан.
1. Мұғалімді тыңдайды, тентек болмайды.

Сұрақтарға жауап береді.
Топтық жұмыс.
Сандар арқылы топқа бөлініп, мектеп ережесін құрастырады, қорғайды.


Дескриптор:

  • жаңа сөздерді есте сақтайды;

  • сұраққа жауап береді;

  • тәртіп сақтау ережесін құрастырады.



Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс.
Жұппен жұмыс жасайды. Жаңа сөздерді қолданады.


Дәптермен жұмыс.
Сергіту сәті. «Балық» әдісі. Жып-жылы, тұнық суда Балық жүзіп жүр екен.
Біресе керіледі, біресе жиырылады, Ал біресе құмға тығылады. (қимылмен көрсетеді)

Суретпен жұмыс жасайды. Сұраққа жауап


бере отырып, дұрыс нұсқасын таңдап жазуға да болады.


Дескриптор:

ҚБ: бірін-бірі бағалауы
ҚБ: Керемет жауап!


ҚБ: Жарайсың!

сюжетті сурет
Мектеп ережесі, флипчарт,
фломастер

суреттер, тірек сөздер









  1. Парта айналып жүгірді, Партадан бәрін түсірді.

  2. Тақтаны кім сүртті? Ол сондай әдепті.










Сабақтың соңы
(5 мин)

Кері байланыс. «Рақмет» тренингі.

Маған ұнағаны – ... .
Маған ұнамағаны – ... .








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет