Сабақтың тақырыбы 6-сабақ. Ұлттық дәстүрлер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата29.02.2024
өлшемі87.77 Kb.
#493214
түріСабақ
2a


Бөлім

САЛТ-ДӘСТҮР ЖӘНЕ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ

Педагогтің аты-жөні

Хуатбек Айсауле

Күні

22.02

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

6-сабақ. Ұлттық дәстүрлер

Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.1* оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу

Сабақтың мақсаты

Оқыған/аудио/ бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру Қоршаған ортаға, адамдарға сәлем беруді үйренеді.

  • Амансың ба, Алтын Күн?!

  • Амансың ба, Көк Аспан?!

  • Амансың ба, Жер-Ана?!

  • Амансың ба, достарым?!

  • Сіздерді көрсем қуанам!

ҚБ: мадақтау









Сабақтың ортасы (35 мин)

Жаңа сөздер: көже, ат қою, тұсау кесу, дәстүр.



  1. тапсырма. Тыңдайық. Наурыз мейрам мәнді екен, Ұлттық киім сәнді екен.

Таңдайыңнан кетпейтін Көжесі де дәмді екен.
Шәмшия Жұбатова



  1. тапсырма. Оқиық.

Мәтінмен жұмыс жасайды.


Дәптердегі №1 тапсырма.



  1. тапсырма. Айтайық.

«Көршіңмен сырлас» әдісі
Бұл әдіс оқушылардың өз ойын ауызша білдіруіне үйретеді. Сұрақ қойып, ойлануына уақыт беріңіз. Өз ойын
парталасымен бөлісіп, ақылдасуын сұраңыз.

Жаңа сөздерді қайталайды. Өздері білетін қазақтың салт-дәстүрімен сөйлемдер құрап айтады.

Сұраққа жауап береді. Наурызда пісірілетін ұлттық көже туралы айтады.


Сызбадағы сұраққа жауап береді.


Маған қандай ат қойғың келеді?


Дәптермен жұмыс. Дескриптор:

  • жаңа сөздермен сөйлемдер құрайды;

  • өлеңді мұқият тыңдайды;

  • наурызкөже туралы айтады;

  • мәтінді оқып, сұраққа жауап береді.

Сергіту сәті.
Айнаға қараймын,
Шашымды тараймын. Бақытты боламын, Сымбатты боламын. Әрқашан тазамын, Бәрiнен озамын.
(қимылмен көрсетіп жасайды)


Жұптық жұмыс.
Өзі білетін салт-дәстүрлер туралы айтып береді.

ҚБ:


ҚБ: қол
сигналдары


ҚБ: бірін-бірі бағалау

суреттер топтамасы

интербелсенді тақта


сызба

тұсаукесер









Суретке қара. Бұл дәстүр саған таныс па?





4-тапсырма. Жазайық. Дәптердегі №2 тапсырма.
Үлгіге қарап, ашықхат жаз.
Қандай салт-дәстүр туралы айтылған?

Үлгіге қарап, туыстарына ашықхат жазады. Сұраққа жауап береді.


Дескриптор:




ашықхат үлгісі

Сабақтың соңы (5
мин)

Кері байланыс. «Шындық пен жалған».

Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап
береді. Шын /жалған екенін табады.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет