Бөлім:
|
Гимнастикалық жаттығулар арқылы шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Абылкасымова Дильнара Дуйсембековна
|
Күні:
|
|
Сыныбы: 1
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Пән:
|
Дене шынықтыру
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қарапайым гимнастикалық снарядтарда қозғалу. Бөрене үстіне қойылатын кедергілерден аттап жүгіру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
1.1.5.1 Түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды білу және орындай алу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Негізгі дене қозғалыстарын қарапайым жаттығулармен байланыстыра алады, жүру және жүгіру әдістерін түсінеді
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс тар
|
Сабақтың басы
15 мин
|
-Сәлеметсіңдер ме,оқушылар!
-Сап тік тұр,түзел,еркін тұр.
-Дене шынықтыру сабағында қандай қауіпсіздік ережелерінің алдын-алу керек?
-Дұрыс айтасыңдар! Сабақ неден басталады?
-ЖДЖ
Жалпы дамыту жаттығулары:
спорт залды айланып жайлап жүру, жүгіру,
тізені биік көтеріп жүгіру,
оңға және солға қарай тіркеме
адыммен жүгіру,
артпен жүгіру,
алмен жүгіру.
қаз жүріс терең жүріп демалу.
-1,2,3 аяқтаймыз.
Сапқа қатармен саналу
-1-2-ке санал
Мұғалімнің көрсетуімен ЖДЖ орындайды.
-Жарайсыңдар!
|
Тапсырмаларды орындау кезіндегі дене жарақаты қауіпінің алдын-алу үшін қыздырыну жаттығуларын орындайды (жүру, жүгіру, қайталап жүгіру, қозғалыста ЖДЖ-ын орындайды).
|
Мадақтау сөздер
|
|
Сабақтың ортасы
15 мин
|
-Ал енді бір сергіп алайық.
Еркiн ұста денеңдi,
Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тым сылбыр да болмайық
Алға қарай озбайық.
Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш.
-Өте жақсы!
Практикалық тұрғыдан айтылған жаттығуларды жүзеге асыру.
-Ал енді балалар сендермен ойын ойнап көрейік.Ойынның шартын мұқият тыңдандар.
Ортаға екі ойыншы бала шығады.Бір-біріне арқаларын беріп тұрады.
Белгі бойынша кім бі\ріні бірін- бірі арқада көтеріп алса,сол бала жеңіске жетедің.
Жеңіске жеткен бала ойында қала береді де басқа балалармен бірге күш сынасады.
Қыз –қуу
Балалар арасынан бір ер бала,бір қызды(ағаш атпен)қуады.Бала қызға жетіп қолынан ұстаса ол жеңіске жеткені.Кейде қызды 2 бала да қуады қай бала бұрын жетіп қыз қолын ұстаса сол бала жеңіске жетеді.
-Жарайсыңдар оқушылар,ойындар сендерге ұнады ма?
-Келесі сабақта жалғастыратын боламыз.
|
Оқушылар өз білімдерін толықтырады.
Сабаққа белсене қатысады.
Өз ойларын ортаға салады.
Ойындарға белсенді қатысып,өз шығармашылы ғын танытады.
Көтермек және қыз қуу ойындары туралы біледі.
Ойынға белсенді қатысып,өз шығармашылы ғын танытады.
|
Мадақтау сөздер
ҚБ: «Қол шапалақтау» әдісі
Дескриптор:
- Жүру және жүгіру ойындарының қарапайым дене жаттығуларымен ұқсастығын және айырмашылығын салыстырады;
- негізгі дене қозғалыста рын ойлау әдісін айтады.
|
Әдемі әуен
Әдемі әуен
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
«2,1,1» әдісі арқылы рефлексия орын алады.
-Балалар бүгінгі сабағымызды қорытыңдылау үшін, 2 сөйлем және тақырыпқа байланысты 1 тірек сөзден айтайық.
-Қане кім дайын?
-Өте жақсы!
|
Оқушылар түйгенде
рін қорытыңдылай ды, өз ойын ортаға салады.
|
Мадақтау сөздер
|
Әдемі әуен
|
Достарыңызбен бөлісу: |