Сабақтың тақырыбы: Ауыл күзі. Т. Жароков Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/3
Дата05.12.2022
өлшемі364.46 Kb.
#466564
түріСабақ
  1   2   3
ГУЛСАРА ҚМЖ КУРС ИНКЛЮЗИВ


Білім беру ұйымының атауы:

Төле би атындағы орта мектебі

Бөлімі:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:

Сейдалиева Гульсара Мусахановна

Күні:




Сыныбы: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспаушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ауыл күзі.Т.Жароков

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу;
3.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, эпитет, кейіптеу) табу
3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу

Сабақтың мақсаты:
(Бағалау критерийі:)

- шығарманы дауыстап түсініп, мәнерлеп оқиды
- өлеңдегі көркемдегіш сөздердің (теңеу,эпитет,кейіптеу) түрлерін анықтайды
- берілген сызба мен сөздерді қолданып,төрт жолды өлең құрастырады

Ойлау дағдысы

Қолдану

Сабақтың барысы

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
0-7 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру. 3-мин
«Мен – ғажаппын!» әдісі
Нұсқаулық: Оқушылар шеңбер бойына тұрады.Адам өзіне қаншалықты баға берсе,соған соншалықты лайықты болады.Өзіңе арнап неғұрлым жақсы,жағымды, жылы, қолдау, мадақтау, мақтау сөздерді көбірек айту керек.Өзіңді-өзің жоғары бағалағаның жөн.
Мысалы:
-Мен мейірімді,жылы жүректі адаммын
-Мен әділетті, адал жанмын... тсс


Үй тапсырмасын сұрау. 2-мин
ҰЖ «Күз сыйы» әдісі
Нұсқаулық: Балаларға себеттен жемістер мен көкөністер таңдау ұсынылады.Көкөністерді таңдаған балалар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді
Жемістерді таңдаған балалар қолындағы жемістің сипатын айтады.

«Ой қозғау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашу

Т.Жароковтың «Ауыл күзі» өлеңін алдымен электронды оқулықтан тыңдайды


Балалар шеңбер бойына тұрады. Өздерін жоғары бағалайтындай жақсы, жағымды, жылы, қолдау, мадақтау, мақтау сөздерді көбірек айтады.


Мысалы:
-Менің күщ-жігерім көп, денсаулығым мықты
- Мен керемет футболшымын

Балалар сұрақтарға жауап береді, диалогқа түседі.


Жемістерді сипаттау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Өлеңді тыңдау арқылы бейнелі сөздердің қолданылуының әсерін түсінеді





ҚБ
«Бір-бірін қошеметтеу»

Мұғалімнің мадақтауы , достарының қошеметі


Жарайсың!
Тамаша жауап!


Интербелсенді тақта Презентация Слайд№4

Интербелсенді тақта


Презентация Слайд№5


Сабақтың ортасы
27 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет