Бөлім:
|
Сәндік-қолданбалы өнер
|
Педагогтің аты жөні
|
Қабжылманатова Меруерт Альбертқызы
|
Күні
|
15.05.2024 ж.
|
Сыныбы: 6
|
қатысқандардың саны
|
қатыспағандардың саны
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бұйымның нобайын дайындау. Материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдау
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары
|
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау
6.1.4.2-Материалдық шығынды анықтау (сандық көрсеткіштер)
|
Сабақтың мақсаты:
|
Шығармашылық идеялардың нобайларын жасайды, суреттер мен сызбаларды орындайды
Шығармашылық жұмысқа қажетті материалдық шығынды анықтайды
Шығармашылық жұмыста материалдың шығынды анықтау (сандық көрсеткіштер)
Бұйымда қандай материалдар қажет екендігін біледі, тоқыма өнерін кезеңдермен орындауды біледі;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушыларды жаңа тақырып пен оқу мақсаттарымен таныстыру.
«Ақ парақ» әдісі
Назарын аудару үшін оқушыларға түрлі техникада орындалған суреттер тарату. Осы арқылы оқушыларды топтарға бөлінеді.
Топқа бөлінген оқушылар түрлі техникада өрілген суреттерді көрсете отырып бүгінгі сабақтың тақырыбы ашылады.
|
Оқушылар амандасып,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.
|
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер
|
Ортасы
|
«Миға шабуыл» әдісі
Тоқыма түрлері туралы.
Қауіпсіздік ережелері айтылады:
Құрал –жабдықтармен мұқият жұмыс жасау;
Сабақ барысында қолданатын заттарды бір-бірне лақтырмау;
Ережеге сай жұмыс жасау;
Жеке жұмыс: Ары қарай шығармашылық жұмыс жасау үшін, оқушыларға нобай салу жұмысы тапсырылады. Ол үшін төмендегі бағалау критерийлері беріледі.
Дескриптор
1.Өз қиялынан тоқылған қалташа түрінде қолсөмкенің нобайын жасайды. Белгілі бір өлшем бойынша сызбасын сызып үйренеді;
2.Нобайды салуда симметрия заңдылығын ұстанады;
3.Бұйым нобайын форматта дұрыс орналастырады;(А4 )
4.Салынған бұйымда қандай материалдар қажет екендігін біледі;
5.Тоқыма өнерін кезеңдермен орындауды біледі;
6. Қошқар мүйізді оюды сала отырып, қалташа түрінде тоқылған қолсөмкені безендіру;
6.Қауіпсіздік ережесін ұстанады;
Бұйымның қолданысына қарай жүн, зығыр, мақта, синтетикалық иірімжіптер пайдаланылады. Иірімжіпті қалыңдығы, серпімділігі, бояу қанықтылығына қарай таңдау қажет.
Қолда бар материалдармен эксперимент жасап көріңдер.
Тоқыма тоқып үйрену.
ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма (есту қабілеті нашар оқушыға)
Тапсырма
Тоқыма жіптермен өруТөмендегі суреттерге мән беру.
Оқушылар күрделілігі әртүрлі тапсырмалар орындағандықтан, талантты және дарынды оқушылармен жұмыс көрініс табады. Жасалынып болған шығармашылық жұмысты оқушылар жұпта бағалайды.
|