Сабақтың тақырыбы: Еңбек игіліктің көзі Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата15.03.2024
өлшемі0.94 Mb.
#495642
түріСабақ
1-сабақ4-бөлім


Қысқа мерзімді жоспар№1

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 4. Қоғамдағы жұмыссыздық мәселесі

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Еңбек – игіліктің көзі



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

11.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу) және берілген ақпараттарды жүйелеу;
11.4.1.1 ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, үндеу жазу



Сабақтың мақсаты :

мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу) және берілген ақпараттарды жүйелейді;
ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, үндеу жаза алады

Тілдік мақсаттар

Сөйлеу мәдениеті,шешен,сөз қадірі,жетістік

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)


Сабақ мақсатымен таныстыру

Еңбек ,кәсіп туралы мақл-мәтелдер тауып айтады, қандай жағдаятта қолданылатынын түсіндіреді
«Еңбек етсең ернібей, тояды қарның тіленбей»
«Еңбектің наны тәтті»
«Кәсіп,кәсіп түбі-нәсіп»



Мақтау

Слайд

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



2-тапсырма


Топтық жұмыс


3- тапсырма
Жеке жұмыс
4-тапсырма
Жұптық жұмыс

Мұғалім бағыт-бағдар береді




Тыңдалым-айтылым


Мәтіні тыңдап, негізгі идеяларын топтастырады

Жазылым
Сұрақтарға жауап жазады:


*Еңбекті неліктен материалдық және рухани байлықтардың көзі дейміз?
*Жұмыссыздық қандай қоғамға тән?Неліктен?
*Жаппай жұмыссыздық неге алып келеді?
Жазылым
Сөйлем құрайды:
Бай-кедей,
Жұмыссыздық-жұмысбастылық
Кедейлік-ауқаттылық
Рухани күйзеліс-рухани серпіліс

Омоним сөздерді табады




Ойтаразы


«3-2-1 критерийі»

3 маңызды ақпарат




2 қиындық
Келтірген
мәселе




1 ұнаған
мәселе







«Бас бармақ»

Дескриптор:
- тапсырманы орындайды

Өзара бағалау



Белсене қатысқан оқушы «алтын кілттің» иесі атанады





Оқулық 49- бет
слайд


Слайд


Оқулық
50- бет


Сөздік


Оқулық
50- бет


слайд

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма




Кері байланыс
«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет