Сабақтың тақырыбы: Әлем тыныштығын сақтайтын халықаралық ұйымдар



Дата27.05.2022
өлшемі21.39 Kb.
#458736
түріСабақ
08.03. қмж қазақ тіл





Білім беру ұйымының атауы

М.Ғабдуллин атындағы 3 мамандандырылған мектеп

Пәні:

Қазақ тілі




Әлемдегі қақтығыстар мен бейбітшілік




Педагогтің аты-жөні:

Рахат Айсулу

Күні:

08.03.2022

Сынып:

Қатысушылар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Әлем тыныштығын сақтайтын халықаралық ұйымдар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.2.3.1. тұжырымдамалардың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерді ажырату.
9.3.4.1. эссе құрылымы мен даму желсін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талдау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазу.

Сабақтың мақсаты

Құрылымы мен даму желісін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талқылау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазады. Сұрақтарға жауап бере алады, шығармаларды оқып, талдау жүргізеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру



Қызығушылығын ояту.
БҰҰ- қашан құрылды?
1945 жылы қай жерде құрылған еді?
Бас кеңсесі қай қалада орналасқан?
Атауын кім ұсынған?
БҰҰ-ның күні қашан қабылданды?
Құрамына қанша мемлекет кіреді?
БҰҰөз қызметінде қанша мақсатты атап көрсеткен?
БҰҰ-ның негізгі саяси органдарының бірі?
Кеңестін тұрақты мүшелері атап шығындар?
Аралас құрмалас сөйлем дегеніміз не?
4-ерекшелгін атап шығындар.
2-тапсырма 175 беттегі мәтінді оқып шығындар.
Дескриптор:
Мәтіндердің мақсатты аудиториясын анықтайды.
Термин сөздердің мағынасын біледі.
Сабақта «Үздік оқушы», «Үздік эссе» «Үздік ойыншы» атағын алу үшін оқушылардың қызығушылығын ояту.

Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
Өзіндік тұжырым жасайды.
Мұғалім оқушылардың жауаптарын қорытындылай келе сабақтың тақырыбын хабарлайды. Сабақ мақсатымен таныстырады.
Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып, сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді.



1-10


А 3 формат,
Қарындаш, плакат, тақырып бойынша суреттер.

Жаңа білім



Алдыңғы тақырыпты еске түсірейік
1-тапсырма
1.Биыл күз жылы болып еді, бірақ қысқа қарай ызғары күшейіп ,арты қара суыққа ұласты.
1-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақты, 2-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақсыз, 3-жай сөйлем баяндауышы тиянақты.
Басыңқы-бағыныңқы-басыңқы
Салалас-сабақтас-салалас.
Бірақ-жалғаулық шылау арқылы байланысқан.
2.Кімде-кім өрн сынаудан қорықса, оның әлсіздігі,кімде-кім өз мінін көре алмаса,оның саздығы. 4-жай сөйлемнен құралған.
Сабақтас-салалас-сабақтас-салалас
1-тапсырма
1.Түн бойы жазғандарын хатшыға көшіртіп алып, Ушаков қайта оқып шығып еді, толып жатқан қайшылықтар көп екен.
Сабақтас-салалас-салалас
Сызбасы- бағыныңқы, басыңқы, басыңқы.
2.Күн шығып, ауа райы жылына бастады, балалар да далаға шықты. Сызбасы- бағыныңқы, басыңқы, басыңқы.
2-жай сөйлемнен құрылған.
1-жай сөйлем баяндауышы тиянақсыз,2-жай сөйлем баяндауышы тиянақты,3- жай сөйлем баяндаушы тиянақты.
3.Күн батуға таянды, қара бұлт қаптап, тасырлап жауын да жауа бастады. Сызбасы-басыңқы-бағыныңқы-басыңқы. 3-жай сөйлемнен құрылған.
4.Жақсы спортшы болсаң, жолдастарың құрметтейді, мәртебең көтеріліп, ата-анаң сенімен мақтанады.
Сызбасы-бағыныңқы-басыңқы-бағыныңқы-басыңқы.
4-жай сөйлемнен құрылған. 1-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақсыз, 2-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақты, 3-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақсыз, 4-жай сөйлемнің баяндауышы тиянақты.
3-тапсырма.
«Әлем тыныштығын сақтау үшін ...» тақырыбында аргументативті эссе жазыңдар. Эссе көлемі-150 сөз.









Бекіту



Оқушылар өтілген тақырып бойынша қорытынды жасап өз көзқарастарын айтады.
Үй жұмысына 5-аралас құрмалас сөйлем құрастырып келу.










Кері байланыс



«3 маңызды» әдісі бойынша бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.
Мен үшін маңызды, себебі.........
Жастар үшін маңызды, себебі.........
Қоғам үшін маңызды, себебі.........










ДОІЖО Тексерілді:



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет