Сабақтың тақырыбы Физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгерістер. 60 м бөренеден секіру Оқу мақсаттары



Дата16.01.2024
өлшемі37.53 Kb.
#489164
түріСабақ
3 В сынып


Тексерілді ___________ ДӘІЖО:А.Ж.Упенова



Бөлім

Акробатика негіздерінде гимнастика.

Педагогтың аты-жөні

Қожаметов Р.Т

Күні

11.10.2023

Сынып






Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы

Физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгерістер. 60 м бөренеден секіру

Оқу мақсаттары

3.3.3.1 - қозғалыс әрекеттерін орындау кезінде ағзадағы физикалық өзгерістердің себептері жайлы пікірлесу

Сабақтың мақсаты

Арнайы спорттық техникаларды орындау кезінде қимыл-қозғалыс дағдыларын және олардың орындалу ретін түрлендіру

Сабақтың кезеңі уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сәлемдесу.Сапқа тұрғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелерін.түсіндіру.

Жүру жаттығулары және түрлері:


- бір қалыпты жай жүру;
-қол белде,өкшемен жүру;
-қол желкеде,аяқтың ұшымен жүру;
-қол иықта,жартылай отырып жүру;
-терең тыныс алып жүру;
Жүгіру жаттығулары және түрлері:
-жеңіл жүгіріс;оңға,солға бұрылып жүгіру;
-артқа бұрылып жүгіру;
-қол алға созып алақанға тізені бүгіп тигізіп жүгіру;
-қолды алға,артқа айналдыра жүгіру;
-қол белде,аяқты алға,артқа сермей жүгіру;
-терең тыныс алып жүріп,жүгіру;

Жалпы дамыту жаттығулары:


-Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде,қол кеуде алдында 4 рет алға,4 рет артқа айналдыра сермеу;
-Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде,оң қол жоғары, сол қол төмен 4-5 артқа қол алмастыра итере сермеу;
-Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде,белді оңға,солға айналдыру
-Б.қ аяқ арасы иық деңгейінде,қол белде 1 оңға,2 ортаға,3 солға,4 бастапқы қалыпта тұру;
-Б.қ негізгі тұрыс,қолды алға созып,отырып,тұру;

Оқушылардың бой- бойымен тұруына көңіл бөлу.
Тыныштық сақтау.
Бұрылу кезінде сол иықпен бұрылуына және денені тік ұстауына көңіл бөлу керек.
Денені тік ұстау.

Тізені бүкпеу.


Ара-қашықтық сақтау.
Барынша кеңінен айналдыру.
Денені тіке ұстау,қол айналуы керек.
Иілу кезінде тізені бүкпеу,денені тік ұстау.
Тізені бүкпей, қолды аяқ ұшына жеткізу.
Қолды параллель ұстау, барынша керу.
Тізені бүкпеу, айналым кең.
Толық отыру.



Қол шапалақ

Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік
ысқыруық, секундомер.

Ортасы

І-ші түрі. Итерілуге арналған бөренеден 20-25 қашықтықтан орын белгілеп оқушылар кезекпен секіреді.
Мұғалім әр оқушының бөренеден итеріліп ұшқаның қадағалап тұрып, екпін алған орнынан қанша қашықтық алға немесе артқа қарай бастайтын орын белгілейді.
2-ші түрі. Жүгірудің 1 адымы жүрудің 2-ші қадамымен бірдей, ал жүгірудің 1-ші қадамы жүрудің 1 қадамымен бірдей. Осыны ескеріп әр оқушы 12 адымнан екпін алып жүгіру үшін 12 қадам жасап екпін алып бастайтын орын белгілеу тиіс.
Жаттығу:
а) шапшаңдықты үдете жүгіру, 8-10-шы адымда итеріліп жүгіріп өту. 2-3 рет қайталау
б) әр оқушының жеке екпін алып жүгіруін жетілдіру және екпін алып итеріле жүгіру
Жоғары көтеріле қалқып ұшудың соңына таман аяқты қатты сермеу арқылы оны алға қарай созу керек. Жерге түскенде аяқтың ең бірінші өкшесі тиеді. Дәл осы сәтте тізені бүге қою керек.
Жүгіру қарқыныңбәсендетпей, екпіндей келіп секіргенде, серпілген аяқ жазылып, қол сермелген аяқпен бірге алға қарай созылады. Серпілуден кейін жазылған аяқтың соңынан «қалықтап ұшу» қалпына енеді. «Қалықтап ұшудың» орта тұсында сілтенген аяқ пен серпілген аяқ қатарласып, бүгілген тізе кеудеге жақындайды. Жерге түсуге жақындағанда екі тізе қайта жазылады. Осы кезде аяқты да кеудені де алға қарай шығарып, екі қолды төмен түсіре кейін жіберу керек.Артқа қар

Жаттығуды дұрыс орындалуын қадағалау.

Денені тік ұстау.


.







Сабақтыңсоңы



Сабақта нені үйрендік?
Сұрақтарға жауап береді?
Нені білдім нені түсіндім?
Нені толық түсінбедім ?
Қандай жұмысты жалғастыру қажет?
Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе?

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.








Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет