Бөлімі:
|
7.3А Қысым
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Гидравликалық машиналар Мысал есептер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
7.3.1.7 – гидравликалық машиналардың жұмыс істеу принципін сипаттау;
7.3.1.8 – гидравликалық машиналарды қолдану кезіндегі күштен ұтысты есептеу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар істей алады: Паскаль заңын түсіне отырып, гидравликалық престің құрылысын, жұмыс істеу принципін түсініп, ол не үшін қолданылатынын біледі.
Көптеген оқушылар істей алады: Гидравликалық машиналардың құрылысында қандай заңға негізделгенін топтық, жеке жұмыста, бірін-бірі оқытуда түсінеді
Кейбір оқушылар істей алады: Гидравликалық машиналарды қолдану кезінде күштен ұтысты есептеу жолдарын үйренеді
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару.
Тапсырма. Физикалық шамаларды өлшем бірліктерімен сәйкестендіріңдер:
Қысым
t
Па
Жылдамдық
ϑ
кг/м3
Ден
көлемі
F
с
Тығыздық
р
Н
Масса
V
Па
Уақыт
ρ
м3
Сұйықтардағы қысым
m
м/с
Күш
р
кг
|
Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды.
|
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
20 минут
|
1 тапсырма Физикалық диктант
Дененің бір өлшем бетінің ауданына перпендикуляр бағытта түсетін күш.......... деп аталады.
Сұйыққа немесе газға түсiрiлген қысым барлық бағыт бойынша өзгерiссiз берiледi. Бұл қағида .........деп аталады.
Бір заттың молекулаларының екінші бір зат молекулаларына еніп кету құбылысы ........ деп аталады.
........ тұрақты көлемі мен нақты пішіні болмайды, ол берілген көлемді түгел қамтиды.
Жауаптарын жанында отырған оқушы тексереді. Шеңбер бойымен қағазды ауыстыру арқылы. Яғни, оқушылар бірін-бірі бағалайды.
|
Достарыңызбен бөлісу: |