Бөлім:
|
ІII БӨЛІМ. Менің туған өлкем. ХХ ғасыр әдебиеті
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Л. Хасенова
|
Күні: 31.01.24
|
|
Пәні :
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы: 7 «А»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ж.Аймауытовтың «Әнші» әңгімесінің композициялық ерекшелігі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
7.3.1.1 көркем шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, ұлттық және тарихи құндылығы құндылығын бағалау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
-көркем мәтінді мәнерлеп оқиды;
- мәтінде көтерілген қоғамдық-әлеуметтік мәселені анықтайды
-сюжеттік-композициялық талдайды
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Үй тапсырмасын сұрау.
|
Оқу құралдарын дайындап, сабаққа назар аударады.
Үй тапсырмасын айтады.
|
ҚБ «Жарайсың!»«Тамаша!», «Керемет!»
|
Оқу құралдары
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ қойып, жаңа тақырыппен байланыстырамын.
|
Сұраққа жауап береді.
|
ҚБ «Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!»
|
|
Сабақтың ортасы
|
Сюжеттік жоспар.
1-тапсырма. Әңгіме желісін сақтай отырып, сюжеттік жоспарды ретімен орналастыру.
1. Жетішатыр қаласы;
2. Шәкет үйі;
3. Әншімен алғаш таныстық.
4. Наурыздағы ойын-сауық;
5. Ойын-сауық бағдарламасы;
6. Аруақты әнші;
7. Әмірқанның тұрмысы;
8. Ән туралы әңгіме.
2-тапсырма.Әңгіменің композициялық құрылысын жүйесімен жайғастырады.
1. Оқиғаның басталуы: Жетішатыр қаласында әншімен алғаш таныстық.
2. Оқиғаның байланысы: Ән құдіреті.
3. Оқиғаның дамуы: Наурыздағы ойын-сауық.
4. Оқиғаның шарықтау шегі: Әнші қонақжайлылығы.
5. Оқиғаның шешімі: Ән туралы әнші ойы.
3-тапсырма.Сөзмаржан. Сөздіктегі сөздерді білдіретін мағынасына қарай дұрыс орналастыру.
Қашаба – қос ат жегілген жұмсақ арба.
Әупілдек – кекірген сияқты дыбыс шығарып құрқылдайтын құс.
Бержабай – арбакеш.
Кемеш – қабырғасы биік ыдыс.
Шүлеңгер – мырза
|
Дескриптор:
-шығармада көтерілген әлеуметтік мәселені анықтайды
-шығарманы көркемдік құндылығына баға береді
-жоспар құрады;
-сұрақтарға жауап береді
- шығарманың тақырыбы мен идеясын табады
|
ҚБ «Жарайсың!», «Бәрекелді!», «Жақсы!»
5 балл
|
Интернет мате-риалдары
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге тапсырма: оқу, мазмұндау
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе арқылы сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
Бөлім:
|
ІII БӨЛІМ. Менің туған өлкем. ХХ ғасыр әдебиеті
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Л. Хасенова
|
Күні: 09.02.24
|
|
Пәні :
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы: 7 «А»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. Көксерек және ауыл иттері.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
7.1.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені анықтау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
-көркем мәтінді түсініп оқиды;
- мәтінде көтерілген қоғамдық-әлеуметтік мәселені анықтайды
-тарихи құндылығына баға береді
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Үй тапсырмасын сұрау.
|
Оқу құралдарын дайындап, сабаққа назар аударады.
Үй тапсырмасын айтады.
|
ҚБ
«Жарайсың!»
«Тамаша!», «Керемет!»
|
Оқу құралдары
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ қойып, жаңа тақырыппен байланыстырамын.
|
Сұраққа жауап береді.
|
ҚБ
«Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!»
|
|
Сабақтың ортасы
|
Сюжеттік жоспар.
1-тапсырма. Әңгіме желісін сақтай отырып, сюжеттік жоспарды ретімен орналастыру.
2-тапсырма.Әңгіменің композициялық құрылысын жүйесімен жайғастырады.
1. Оқиғаның басталуы:
2. Оқиғаның байланысы:
3. Оқиғаның дамуы:
4. Оқиғаның шарықтау шегі:
5. Оқиғаның шешімі:
3-тапсырма.Сөзмаржан. Сөздіктегі сөздерді білдіретін мағынасына қарай дұрыс орналастыру.
|
Дескриптор:
-шығармада көтерілген әлеуметтік мәселені анықтайды
-шығарманы көркемдік құндылығына баға береді
-жоспар құрады;
-сұрақтарға жауап береді
- шығарманың тақырыбы мен идеясын табады
|
ҚБ «Жарайсың!», «Бәрекелді!», «Жақсы!»
5 балл
|
Оқу құралдары
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге тапсырма: оқу, мазмұндау
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе арқылы сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
Бөлім:
|
ІII БӨЛІМ. Менің туған өлкем. ХХ ғасыр әдебиеті
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Л. Хасенова
|
Күні: 12.02.24
|
|
Пәні :
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы: 7 «А»
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. Түз тағылары.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
7.2.2.1 көркем шығармадағы образдың жасалу тәсілдерін талдау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
-көркем мәтінді түсініп оқиды;
- көркем шығармадағы образдың жасалу тәсілдерін талдайды.
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Білім алушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Үй тапсырмасын сұрау.
|
Оқу құралдарын дайындап, сабаққа назар аударады.
Үй тапсырмасын айтады.
|
ҚБ
«Жарайсың!»
«Тамаша!», «Керемет!»
|
Оқу құралдары
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақ қойып, жаңа тақырыппен байланыстырамын.
|
Сұраққа жауап береді.
|
ҚБ
«Жарайсың!» «Тамаша!», «Керемет!»
|
|
Сабақтың ортасы
|
Сюжеттік жоспар.
1-тапсырма. Әңгіме желісін сақтай отырып, сюжеттік жоспарды ретімен орналастыру.
2-тапсырма.Әңгіменің композициялық құрылысын жүйесімен жайғастырады.
1. Оқиғаның басталуы:
2. Оқиғаның байланысы:
3. Оқиғаның дамуы:
4. Оқиғаның шарықтау шегі:
5. Оқиғаның шешімі:
3-тапсырма.Сөзмаржан. Сөздіктегі сөздерді білдіретін мағынасына қарай дұрыс орналастыру.
|
Дескриптор:
-шығармада көтерілген әлеуметтік мәселені анықтайды
-шығарманы көркемдік құндылығына баға береді
-жоспар құрады;
-сұрақтарға жауап береді
- шығарманың тақырыбы мен идеясын табады
|
ҚБ «Жарайсың!», «Бәрекелді!», «Жақсы!»
5 балл
|
Оқу құралдары
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге тапсырма: оқу, мазмұндау
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе арқылы сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |