Сабақтың тақырыбы: Масса және денелердің массасын өлшеу Бөлімі: Денелердің өзара әрекеттесуі



бет1/25
Дата15.05.2024
өлшемі2.77 Mb.
#501226
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25
Физика 2-тоқсан 7-сынып (2)


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Масса және денелердің массасын өлшеу

Бөлімі:

Денелердің өзара әрекеттесуі

Педагогтің аты-жөні:

Татыбаева Н.С.

Күні:

6.11

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Масса және денелердің массасын өлшеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.2.11 – электронды, серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: масса ұғымының физикалық мағынасын түсінеді,белгіленуін, ХБЖ-ғы өлшем бірлігін біледі
Көптеген оқушылар істей алады: денелердің массасын өлшеу тәсілдерін айта алады ;
электронды, серіппелі иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшейді
Кейбір оқушылар істей алады: Берілген дененің бір данасының массасын анықтау тәсілін ұсынады

Бағалау критерийлері



  • масса терминінің мағынасын біледі, анықтамасын айтады

  • Тұрмыстық мысалдармен дәлелдеп, ХБЖ-ғы өлшем бірліктерге келтіре алады

  • электронды, серіппелі иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшей алады

Берілген дененің бір данасының массасын анықтау тәсілін ұсынады

Құндылықтарға баулу


Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру.
Мәңгілік ел идеясын дамытуға тәрбиелеу.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

5 мин
“Ой қозғау әдісі” 
10 мин


Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
– жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
– топтарға бөлу.
“Конверт әдісі”бойынша оқушыларды топқа бөлу
1-топ: Дене
2-топ: Зат
3-топ: Физика

Бүкіл сыныпқа”ТАБИҒАТ ҚҰБЫЛЫСТАРЫНА”


видеоролик көрсетіледі
Оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды.
І.Білу кезеңі. «Жасырын сұрак» әдісі арқылы топтар ұяшықтарда жасырылған сұрақтарды табады.
ІІ. Түсіну. Тапсырма №1

  1. Механикалық қозғалыс деп қандай қозғалысты айтамыз?

  2. Қозғалыстың қандай түрлерін білесіз? Айырмашылығы қандай

  3. Түзусызықты бірқалыпты қозғалыс дегеніміз қандай қозғалыс? Мысал келтіріңіз

  4. Түзусызықты бірқалыпсыз қозғалыс дегеніміз қандай қозғалыс? Мысал келтіріңіз

  5. Жылдамдық және орташа жылдамдықты есептеудің формуласын (жазыңыз) айтыңыз

Дене, зат, физика сөздерін, оқушылар бір-бірлеп конверттен суырады, кімге қандай сөздер келеді сол бойынша топқа бөлінеді.

Окушылар табиғат құбылыстары туралы өз ойларын айтады.

Оқушылар ұяшықтардағы жасырылған сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар физкалық құбылысға мысалдар келтіріп, түрлерін ажыратады.


Дескриптор


-Физика ғылымы туралы түсініктері қалыптасады;

Жалпы балл -1


Дескриптор




  1. Физикалық ұғымдарға сипаттама бере алады

  2. Қозғалысты сипаттайтын формулалар мен өлшем бірліктерін біледі

Жалпы балл -2


Дене, зат, физика сөздері жазылған кағаздар, конверт


АКТ, плипчарт , маркер

АКТ



Сабақтың ортасы.


7 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет