Сабақтың тақырыбы Нәтиже сабақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата26.09.2022
өлшемі384.13 Kb.
#461392
түріСабақ
  1   2
Документ Microsoft Word


Бекітемін: ОІЖО:Улмесекова А.А



Бөлім:

2-бөлім:
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас

Педагогтің аты-жөні

Ғалым Нұрлы Қайырғалиқызы

Күні: 19.09.2021 ж

Қазақ тілі

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.Т/А5. Тыңдалым материалы бойынша сұрақтарға жауап беру және бағалау; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.

Сабақтың мақсаты



Тыңдалым материалы бойынша сұрақтарға жауап беру және бағасын беру арқылы көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;

Бағалау критерийлері



  • Тыңдалым материалы бойынша сұрақтарға жауап беру арқылы көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру;

  • Мәтінмен жұмыс жасау арқылы жетекші сұрақтарға негізгі ойды анықтай отырып, жауап береді;

  • Мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйене отырып, тапсырманы орындайды, түзетіп жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
8 мин.



(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сұрау.

Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады.

Жарайсыңдар!
Өте жақсы!

Интерактивті тақта

Жаңа сабаққа кіріспе




(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.Өз ойымен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
(Интерактивті тақтаға отбасы және тәрбие мектебі туралы видеоматериал көрсету)
Ынтымақтастық атмосферасы. «Жағымсыз қасиеттер жәрмеңкесі» жаттығуы Ойын ережесі: Шеңберде қатысушылар өздеріне жағымсыз деген қасиеттерін атайды. Олардың тізімі тақтаға жазылады. Осылайша жағымсыз қасиеттер тізімі құрылды (жалқаулық, асығыстық, артық сөйлеу және т.б.). Топтың міндеті осы жағымсыз қасиеттерді қайта қарап, оның тиімді және жағымды жақтарын табу мен оны жағымсыз қабылдау себептерін анықтау болып табылады. Ал жағымды сипаттама жасап, сол қасиетті қорғап алған қатысушы оны өзіне алады. Жоғарыдағы жаттығудан кейін эмоциялық қысымды шығару үшін «Жағымсыз қасиеттер жәрмеңкесі» әдісі
«Екі жақты шеңбер» әдісі арқылы бір-біріне өткекн тақырып бойынша сұрақтар қойып, жауап айтады.



Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жүргізеді.

Өте жақсы!
Жақсы!
Жарайсың!
Талпын!

Оқулық,
Дәптер, интерактивті тақта

«Жағымсыз қасиеттер жәрмеңкесі



Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
28 мин.


1-тапсырма. Мағынаны тану.
Сұрақтарға жауап бер.
1.«Жақсы сөз – жарым ырыс» мәтелінің мағынасын білесің бе? 2.Киімге қатысты қандай мақал-мәтелдерді білесің?





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет