Сабақ:
|
Мектеп:
|
Уақыты:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сыныбы: 11 Т1
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім/ сабақтың тақырыбы
|
Оралхан Бөкейдің «Атау кере» романы
|
Оқыту мақсатына сілтеме
|
Тарихи және көркемдік құндылығы.
11.3.1.1 Шығарманы әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау
|
Сабақ мақсаты:
|
Шығарманы әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды.
|
Бағалау критерийі
|
Романды әлем әдебиеті үлгілерімен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды.
|
Құндылықтарды игерту
|
өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;
ынтымақтастық;
жауапты азаматтық позиция.
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және жұптаса, топтаса отырып, жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу дағдылары негізінде жүзеге асады.
|
АКТ-ны қолдану
дағдылары:
|
Таныстырылым. Спектакльден үзінді көрсетіледі.
https://www.youtube.com/watch?v=AcCRWQkRiCE
|
Пәнаралық байланыс
|
Тарих, қазақ тілі, әлем әдебиеті
|
Тілдік міндеттер
|
Пәнге байланысты сөздер және терминдер:
Эссе құрылымы, әдеби шығарманың жоспары, ұлттық мүдде, үлттық құндылықтар, автор ұстанымы, символдық образ, кейіпкерлер әлемі, т.б.
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Менің байқағаным,...
Менің ойымша,...
Менің пайымдауымша...
|
Алдыңғы білім
|
Оралхан Бөкейдің «Атау кере» романының идеялық –тақырыптық негізін түсініп, көркемдік қолданыстарын және символдық ұғымдардың мәнін жан-жақты пайымдаған.
|
Жоспар
|
Уақытты жоспарлау
|
Сабақ мазмұны
|
Дереккөздері
|
Басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: (5 мин)
«Галереяда ой шарлау» әдісі. Оқушылар кабинетте ілінген төмендегі дәйексөздер мен суреттерді аралап көреді де, шығарма туралы өзіне ұнаған пікірлердің бірін таңдап алады. Сабақ мазмұнына болжам жасайды.
|