Сабақтың тақырыбы: Осьтік симметрия. Бөлім: Координаталық жазықтық



бет1/3
Дата27.01.2023
өлшемі473.23 Kb.
#468819
түріСабақ
  1   2   3
Ашық сабақ


Қысқа мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы: Осьтік симметрия.

Бөлім:

Координаталық жазықтық

Педагогтің аты-жөні:Алимбаева С




Күні:14.03.2022




Сыныбы:6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Осьтік симметрия

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.3.2.5 тік бұрышты координаталар жүйесінде координаталық осьтерге қатысты симметриялы нүктелер мен фигураларды салу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Осьтік симметрия ұғымын атап бере алады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Осьтік симметриясы болатын фигуралар туралы түсінігі болуы; симметриялы фигураларды ажырата алады.
Кейбір оқушылар үшін:
Тік бұрышты координаталар жүйесінде координаталық осьтерге қатысты симметриялы нүктелер мен фигураларды салу біледі

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
(Ұ) “Жақсы тілек” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне досының есімінің бас әрпінен басталатын жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.Мысалы,Әсел сабақта фигураларды әдемі сыз.
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық
оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
Топқа бөлу: 1-топ Абцисса 2-топ Ордината
Оқушылар үй тапсырмасын интерактивті тақтада көрсетілген дайын жауаппен бірін-бірі тексереді.

Абцисса және ордината сөздері жазылған қағаз қиындылары



Сабаққа кіріспе



«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын топтарда талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.Топтардың бірлескен оқу ортасын құруға ұмтылысы ескеріледі.
Өзгенің пікірін толықтырады.

1. Тік бұрышты координаталар жүйесі деген не?


2. Координаталық жазықтық деп нені айтамыз?
3. Нүктенің координаталары қалай аталады ?
4.Координаталық ширек деген не?
5.Перпендикуляр түзулер деген не ?
6.Параллель түзулер деген не?

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

слайд

Сабақтың ортасы
31 мин.
Топтық жұмыс

Практикалық жұмыс





Фигураның симметрия осьтерін анықтауға тапсырма береді.


Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара топтық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Тақырыпқа байланысты мұғалім қағаздан симметриялы үшбұрыштарды қиып көрсетеді






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет