Сабақтың тақырыбы Отбасындағы дәстүрлер



Дата02.02.2022
өлшемі1.55 Mb.
#455070
түріСабақ
Қаз.т 6-сын 1-тар 20-саб ҚМЖ 2-нұсқа


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі мен әдебиеті

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім: Отан –отбасынан басталады



Мектеп: Орал қаласы ФМБ НЗМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жантуриева Г.Б.

Сынып: 6 Т2

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы


Отбасындағы дәстүрлер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.3.1 - ауызша мәтіндер құрауда хабарлы сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: ауызша мәтіндер құрауда хабарлы сөйлем интонациясын сақтап айтады.

Көпшілігі: ауызша мәтіндер құрауда хабарлы сөйлем интонациясын сақтап мәнерлеп айтады.

Кейбірі: ауызша мәтіндер құрауда хабарлы сөйлем интонациясын сақтап, тыңдарманды қызықтыра мәнерлеп айтады.

Бағалау критерийлері

  • Ауызша мәтіндер құрайды

  • Хабарлы сөйлемнің интонациялық ерекшелігін сақтап қорғайды.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: отбасы, дәстүрлер, тату-тәтті, бірге өткізу, сыйластық, т.б.

Диалог үшін қажетті сөздер мен сөз тіркестер: менің ойымша, менің пайымдауымша, себебі, мысалы, сондықтан.

Құндылықтарды дарыту

Отбасындағы өзара сыйластыққа тәрбиелеу.

Оқушылар бір-бірін тыңдауда шыдамдылық таныта біледі, сыныптастарына құрметпен қарайды. Топта жұмыс істей алады.



Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану

Осыған дейін меңгерілген білім

Отбасы туралы



Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 мин


Қызығушылықты ояту

  1. Оқушыларды топқа бөлу

Оқушылардың бірі өз қалауы бойынша сыныпты топқа бөледі.

Сынып үш топқа топтасады.

Әр топ бір топ ережесін ұсынады.

Ережелер тақтаға жазылады.


Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі.

Таныстырылым



Сабақтың ортасы

5 мин


10 минут

10 минут


5 минут

Ой шақыру

Суретке қара, сұрақтарға жауап бер.



  • Суреттен не көріп тұрсыңдар?

  • Бұл отбасы туралы не айта аласыңдар?

  • Әкесі, шешесі, балалары не істеп жатыр?

  • Қандай отбасында жасалатын дәстүрлерді білесіңдер?

  • Өз отбасыларыңда бірге не жасайсыңдар, қайда барасыңдар?

  • Қандай қалыптасқан дәстүрлер бар?

«Ф» Үздік жауаптарды атап кету

Кері байланыс

Топтық жұмыс

Топтық талқылау

Оқушылар үйге берілген «Біздің отбасындағы дәстүрлер» тақырыбы бойынша дайындаған хабарламаларын топта талқылайды. Талқылау барысында өздеріне қажетті ақпаратты сұрыптап алады.

Ортақ ақпараттарды жинақтайды.

Постер дайындау кезеңі

«Біздің отбасындағы дәстүрлер» тақырыбында постер дайындайды.

-«Біздің отбасындағы дәстүрлер» тақырыбы бойынша дайындаған хабарламаларын топта талқылаңыз.

-Үйден дайындап келген ақпараттарыңызды жинақтаңыз

-Постерге жинақтаған ақпаратты сурет, жазба, сызба ретінде орналастырыңыз.

Мұғалім аралап жүріп, топтардың жұмысына бағыт беруіне болады. Критерийге сай болуына назар аудартады.



Тапсырма дескрипторлары

  1. Қажетті ақпараттар жинақтай алады

  2. Тақырыпты аша алады.

  3. Креативті

  4. Хабарлы сөйлемдердің интонациялық ерекшелігін ескеріп айта алады.


Постерді қорғау (әр топқа 3 мин)

Топтар өнімдерін қорғайды.


Бағалау кезеңі

Бірінші топ екінші топтың, екінші топ үшінші топтың, үшінші топ бірінші топтың жұмыстарын критерийге сай бағалап, стикерге жазып, таныстырып, постерге жапсырады.

Бір-бірінің берген бағасымен танысады.

Айтылымнан кейінгі тапсырма.

Оқушылар тізбекпен тұрып, сабақтың тақырыбына байланыстырып, бір-бірінің ойын үзбей сөйлемді жалғастырады.

«Ф» Бір-біріне ұсыныс-тілектерін айту

Қорыту

Сабақта өзіне түсініксіз болған сұрақты стикерге жазады. Бәрі түсінікті болса, сыныптастарына арнап қызықты сұрақ құруға болады. Сұрақтар себетіне салады. Қалаулары бойынша сұрақтарды таңдап жауап береді.



Мұғалімнің кері байланысы

Таныстырылым

Плакаттар, маркер, т.б.

Стикерлер


Сабақтың соңы

5 мин



Үйге тапсырма:

Отбасылық сурет әкелу және суреттегі әр отбасы мүшелеріне сипаттама беру



Рефлексия:

Сабақ барысында өзіңе маңызды болған үш ақпаратты атап көрсету





Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?



Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді ( оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)?

1:

2:

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет