Қысқамерзімді жоспар
29-сабақ.
Бөлім:
|
6-бөлім. Роботтехника
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Имошкен Г
|
Күні:
|
16.04.2024
|
Сыныбы:2
|
Қатысушылар саны: 4 Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өз идеяларын мәтіндік редакторда жазу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
|
2.2.1.2 өз идеяларын мәтіндік редакторда жазу:
2.3.2.1 қосымшалар арасындағы мәліметтермен ауысу.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
Өз идеяларын WordPad мәтіндік редакторда жазады.
|
|
Көптеген оқушылар:
программалар арасындағы мәліметтермен алмасыуды үйренеді
|
|
Кейбір оқушылар:
Мәтіндік редактордағы құжаттарды сақтайды .
|
Құндылықтарға баулу
|
Ұлттық құндылық
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
1 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Мақсаты: Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттырып, көңіл – күйлерін көтеру, музыканы тыңдай отырып, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ мұғалім мен оқушылар арасында жақсы байланысты нығайтады.
|
Музыка, стикерлер
Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны
|
Үй тапсырмасын тексеру 1 мин
|
Үйге берілген «Менің арманым» тақырыбында эссе жазып келдіңдер ме?
Бағалау парағы таратылады
|
Тапсырма орындап келгендігі туралы айтады
|
Бағалау парағы
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Жаңа сабаққа кіріспе
1 мин
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында бейне материал арқылы
өз ойымен бөліседі, тақыырыыпты ашады
|
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
Жаңа тақырыып
10 мин
|
Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, экран арқылы бірге жұмыс жасау.
мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
|
Сабаққа назар аударып, тыңдайды. Қажетті ақпаратты түртіп жазады
|
|
Назар салып тыңдағандары үшін мадақтау сөз айтылады
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
20 мин.
|
«Киіз үйі» әдісі (практикалық тапсырмалар)
Слайдта көрсетілген киіз үй ішіндегі сұрақтарды ашып компьютерде орындауға тапсырмалар беріледі
|
Берілген тапсырманы компьютердің көмегімен орындайды.
|
Дескриптор:
Мәтіндік редакторды іске қоса алады
Шығарманы мәтіндік редакторда теріп жаза алады;
Қаріп өлшемін өзгерте алады;
программалар арасындағы мәліметтерді алмастыра алады
Файылдың атауын «Менің арманым» деп сақтай алады
|
Дәптерлері, ДК
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |