«ЕҢБЕККЕ БАУЛУ» ПӘНІНЕН ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУ ҮЛГІСІ
Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Еңбекке баулу
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өзін-өзіне қызмет ету деген
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
1.1.1.1 материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі) анықтау
1.1.1.2 Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтау
1.1.3.1 шығармашылық идеялары мен ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы ) салыстырып көрсету
|
Сабақтың мақсаты
|
-Материалдың түрлерімен танысу барысында қасиеттерінің сипаттамасын біледі -Материалдың атауы мен қолдануын тәжірбиеде пайдалана алады.
-Шығармашылық идеяларды дамытады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
|
Амандасу
«Жүректен -жүрекке» әдісі арқылы балаларды көтеріңкі көңіл күй сыйлау.
Миға шабуыл
Балаларға сұрақ қою 1) Еңбек дегеніміз не?
Еңбекті сабақпен қалай байланыстырасыздар?
Сіздер не істей аласыздар?
Дескриптор:
1.Сұрақтарға жауап-беру. 2.Алдыңғы білімін бекіту.
«Еңбекке баулу» пәнін оқытудың мақсаты – жеке тұлғаның қалыптасуы және өз ойын білдіруінің негізі ретінде, рухани-адамгершілік мәдениетін
|
Бір-біріне тілек айту
Сұрақтарға жауап береді
Тыңдайды, талқылайды.
|
Мадақтау
Дұрыс жауап берген оқушыларға смайлик беру.
Жұлдызшалар беру
|
Қағаздан жасалынған жүрекшелер
Әр түрлі смайликтер
Слайд 2
Слайд 2
|
|
дамыту, шығармашылық, кеңістіктікобраздық ойлауын, көркемдіктехнологиялық білімінің негізін қалыптастыру.
«Еңбекке баулу» оқу пәнінің міндеттері:
әртүрлі іс-әрекеттерді кіріктіру арқылы пәндік білімдерді, дағдыларды және қабілеттерді дамыту;
ұжымдық, топтық және жеке жұмыстарды орындау процесінде қолдың моторикасын, сенсорикалық, қиялдауы мен шығармашылығын, елестетуін және қабылдауын дамыту.
Еңбекке балу пәніне қажетті құралжабдықтар: ине –жіп, қайшы, маталар, сызғыш, тігін машинкасы, түйме, түрлі тоқыма жіптер, сымдар.т.б.
Дескриптор:
1.Жаңа ақпараттарды зейін қойып тындау. 2.Өз пікірін білдіру.
Сергіту сәті.
Қане, балалар тұрамыз
Үлкен шеңбер құрамыз. Орнымыздан тұрамыз,
Құс болып қанат қағамыз.
Қайта отырып,
Орнымызды табамыз.
Тәжірибелік жұмыс:
Геометриялық денелер арқылы сізге қызымет ететін заттарды пішіндердің ішіне орналастыр?
|
Іс-қимылдарды қайталайды.
Геометриялық денелер арқылы өзіне қызымет ететін заттарды ішіне орналастырады.
|
Мадақтау ,қолдауқолпаштау.
|
Музыка
Төртбұрыш, шеңбер, үшбұрыш, домалақ, сопақша, тік төртбұрышСуреттер.
Слайд 4
|
Дескриптор Доп алған оқушы сұраққа
Заттардың түрлерімен танысу жауап береді.
барысында қасиеттерінің Доп, жұлдызша сипаттамасын (жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі) анықтайды
Материалдың негізгі атауы мен қолданылу саласын анықтайды
Шығармашылық идеялары мен Жұлдызша беру ерекшелігін (пішін, фактурасы, біріктіру тәсілі, дайындау технологиясы ) салыстырып көрсетеді
«Ыстық картоп» тәсілі , сұрақ-жауап
Осы заттар өз –өзімізге қандай қызымет жасауға көмектеседі?
Үтік- киім үтіктеу үшін Салайд 5
Тігін машинасы- тігін тігу үшін
Таба- тамақ жасау үшін Тақтай – тағамдар(көгеніс, жемісжидек) турау үшін
Айна – айнаға қарап сәнденіп, бояну үшін пайдаланамыз.
Кері байланыс
|
Қызметін анықтайды.
Алған білімдерін пыысықтайды
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |