Сабақ жоспары №1
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
|
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна
|
Пән/Сынып:
|
6 Ә сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Рационал сандарды көбейту
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау;
|
Сабақтың мақсаттары:
|
Таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтуді білу.
Таңбалары әр түрлі рационал сандарды көбейтуді білу
Рационал сандарды көбейту бойынша білімдері қалыптасып, білімін есептер шығаруда пайдалана білу, өз бетімен есептер шығара алу
|
Сабақ барысы:
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым
дастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Рационал сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
-Рационал сандарды көбейтуді білу туралы түсінік беру;
-Рационал сандарды көбейту бойынша білім қалыптастыру; білімін есептер шығаруда пайдалана білу.
|
Амандасады.
Үй жұмысын айтады.
|
|
Оқулық.
Тақта
слайд
|
5минут
|
|
Өткен тақырыпты қайталау:
1) Кез-келген теріс сан оң саннан – кіші
2) а кез - келген теріс сан, нөльден –кіші
3) Қарама – қарсы сандардың қосындысы – 0 ге тең
4) Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің – сол жағында орналасқан.
5) Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу үшін:
6) Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?
7) Рационал сандар қалай азайтылады?
№1Сандарды салыстырыңдар:
-312 және -369 -415 және 426
-5,4 және 3,2 -1,8 және 3,2
№2.Сандардың қосындысын табыңдар:
427 + 263 125 + 69
-128 + (-12) -144 + (-25)
-0,6 + (-1,24) -(1,4 + 1 – 3,76)
11 + (-44) 6 + (-18)
17,8 + (-14,7) -5,2 + 4,8
-3 + (-7/8) 2 + (-5/7)
Өрнектің мәнін табыңдар:
418,3 – 217,48 + 75,07 – 0,097 6,5 – 4,965 – 2, 864 + 1,991
|
№2.Табиғатпен байланыс “Ойлан, тап!” ойыны
1. Есептей отырып, белгісіз құс атауын табыңдар
- 379 + 948 =
- 0,81 + 0,66 =
- 7,6 + 19,2 =
- 2,6 – (- 1,4) =
3,2 – 6,28 =
- 1408,7 + 408 =
-817 + 817 =
- 13,25 – 11,05 =
569. Ф
- 0,15. Л
11,6. А
-1,2. М
- 3,08. И
- 1000,7. Н
0. Г
- 24,3. О
Жауабы: Фламинго
|
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім
ауызша мақтау сөздермен бағалауы
«жарайсың»
«өте жақсы»
|
Тақта, слайд, оқу құралдары;
6 сыныпқа арналған оқулық
|
10 мин
|
Жаңа сабақ
|
Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту
(-)∙(+)=(-), (+)∙(-)=(-) Мысал: (-4)∙3=-12 -0,35∙6=-2,1 )=-
Таңбалары бірдей екі санды көбейту
(-)∙(-)=(+), (+)∙(+)=(+)
Мысал: (-0,2)∙(-1,5)=0,3 (- )∙(- )= =0,1
Көбейткіштер саны екіден көп болған жағдайда теріс көбейткііштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан болады:
(-8)∙(-3)∙(-2)∙(-0,5)=24
Көбейткіштер саны екіден көп болған жағдайда теріс көбейткііштер саны тақ болса, көбейтінді теріс сан болады:
-2∙(-3)∙(-7)=-42
|
Достарыңызбен бөлісу: |