Сынып 9
|
Мектеп: С. Рахымов ат ЖОМ
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Нургалыйқызы
|
Күні: 7.12.22
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Сақталу заңдары
|
Сабақтың тақырыбы
|
Реактивті қозғалыс.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.2.3.3 табиғаттағы және техникадағы реактивті қозғалысқа мысалдар келтіру;
9.2.3.4 Байқоңыр ғарыш айлағының аймақтық және халықаралық маңыздылығына баға беру
|
Сабақтың мақсаты:
|
|
Бағалау критерийлері
|
|
Алдыңғы білім
|
|
Пәнарлық байланыс
|
Математика
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
7мин
|
Ұйымдастыру сәті
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Үйге тапсырмасын тексеру:
1.Электроскоп көмегімен жасалған қандай тәжірибелер электр зарядының екі тегі бар екенін растайды?
2.Неліктен кәдімгі жағдайда дененің заряды болмайды?
3.Атомның құрамына қандай зарядталған бөлшектер кіреді?
«Үй тапсырмасын бағалау» Мадақтау (тамаша,жақсы ,жарайсың)
|
Оқушыларға өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында жалпылама сұрақ беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.
Сұрақтарға жауап береді
|
Жақсы
Жарайсың
Өте жақсы
|
Термин сөздер
|
Сабақ ортасы
10 мин
10 мин
9мин
|
Жаңа сабақ:
Мүғалімнің түсіндірмесі:
Тапсырма 1
Жұптық жұмыс «Мағынаны ажырату»
Топ ережелері:
Тақырып айналасында ғана сөйлейміз.
Өз ойларымызды ортаға саламыз.
Өз пікірімізді қысылмай айтамыз.
Бір-бірімізді мұқият тыңдаймыз.
Реактивті қозғалыс
|
Биология
|
Сен
білесің бе?
|
5 жол өлең
|
Тарих
|
Ғарышты игерудің маңызы
|
Тәжірибе
|
Зымырандардың зиянды жақтары
|
Есептер шығару: Оқулықпен жұмыс
Жеке жұмыс
№1
Кішкене зымыранның массасы 200 г. Ондағы жанғыш заттың массасы 50 г. Газ зымыран соплосынан 100 м/с жылдамдықпен лезде шығады деп есептеп, зымыранның қозғалыс жылдамдығын анықтаңдар.
№2
Массасы 1кг шар түзусызықты және ілгерілемелі қозғала отырып, өзінің жылдамдығын 10 м/с-қа дейін арттырды. Шар импульсінің өзгерісін анықтаңдар
ҚБ: «Мадақтама» әдісі (кері байланыс) арқылы бағалаймын «кереметсің», «жарайсың»,
Тапсырма 2
Зымыран қандай бөлімдерден тұрады? Ғарышты игеруде қандай жетістіктерді білесің?
|
Дескриптор:
Дескриптор:
-Есептің шарты бойынша шамаларды белгілейді
-Берліген есепке қатысты формулаларды жазады;
|
Балдық жүйе арқылы бағалау
1-10б
|
Оқулық
Жұмыс дәптері
Үлестір
мелі қағаздар
Суреттер
|
Соңы
9 мин
|
Сабақты бекіту: Сұрақтар арқылы
Үйге тапсырма: Есеп 5
Рефлексия: БББ кестесі
«Білдім? Білгім келеді?» әдісі арқылы оқушылар стикерге өз ойларын жазып береді
|
|
|
Кері байла
ныс
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1.
2.
|