Сабақтың тақырыбы: Сақтар туралы тарихи мәліметтер



Дата07.09.2022
өлшемі0.61 Mb.
#460419
түріСабақ
5а ашық сабақ


Білім беру ұйымының атауы

Қарағанды облысының ББ Осакаров ауданының ББ «№21 ЖББМ»КММ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

5.2.Сақтар

Педагогтің аты-жөні:

Дәулетхан Бердігүл Дәулетханқызы

Күні:

09.12.2021жыл

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сақтар туралы тарихи мәліметтер.
Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.3.1.1 картадан тайпалық одақтардың орналасуын көрсету;
5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Сақтардың орналасқан жерлерін біледі. Сақтар туралы жазған тарихшыларды біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Сақтардың атауларын ажыратады, дереккөздерге сүйеніп дәлелдейді.
Кейбір оқушылар: Сақтар туралы тарихи деректердің ерекшеліктерін салыстыра отырып ажырата алады, өз ойын сыни тұрғыда айтады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
5 минут

Өткен білімді еске түсіру (Үй тапсырмасы)


7 минут



  • Мұғалім оқушылармен амандасады. Сыныпты түгелдеу.

  • «Шаттық шеңбері» әдісі психологиялық тренинг

  • Топқа бөлу: Суреттерді таңдатады 1.Топ 2.Топ 3.Топ

  • Топ ережесін таныстыру /тақтаға ілу./ Топ басшысын сайлау, бағалау парағын /Өзін-өзі,топ басшысының бағалауы /тарату, түсіндіру.

«Қаламсап әдісі» және «бағыттар» әдісі арқылы оқушылардан үй жұмысы тексеріледі





-Оқушылар амандасады.
-тренингке қатысады
Топтар бір-біріне алаұаны арқылы жылулық сыйлайды

I топ. Тиграхауда.


ІІ топ. Хаомаварга.
ІІІ топ. Парадария

Қаламы таңдалған оқушы үй тапсырмасын айтады.Оқушылар бағыт бойынша кездескен сұрақтарға жауап береді



Тамаша

Оқушылар тыңдалған жауаптарды от шашу әдісімен бағалайды


АКТ слайд
Тақырып тық суреттер

Бағыттаушы белгілер,стикерлер


қаламдар

Жаңа білім
8 минут

20 минут



Томирис патшайымның суретін көрсетеді. Сұрақтар қояды
Мұғалім сақтар туралы қысқаша ақпарат береді және сақтарды картадан көрсетеді. Бейнематериал: Сақтар туралы

1-тапсырма:
-Жигсо әдісі: әр топқа мәтіндер таратады
Дискриптор:- Геродоттың, Страбонның сақтар туралы дерегін атайды;
-Сақтардың қоғамдық құрылымы мен шаруашылығын айта біледі;
-Сақтардың қоныстану аймақтарын айтады


2-тапсырма: «Жұппен жұмыс»
1-топ: Веер әдісі
2-топ: Сәйкестендіру кестесі

3-топ: Сөйлемдерді толықтыр.
1.Шошақ бөрік киіп жүретін сақтар.......
2. «Құдіретті еркектер деп»......жазбаларында айтқан
3.Абыздардың .........бар
4. Сақтар туралы Геродоттың ....томында айтылған.
5.Хаома сусынын дайындайтын сақтар
Дискриптор:- сақтар туралы біледі;
-Сақтардың әлеуметтік ерекшелігі мен қоныстану аймағын атайды
3-тапсырма:
Картамен жұмыс: «Жылжымалы карта

Сергіту сәті

Оқушылар сурет бойынша тақырыпты болжайды
Оқушылар мұқият тыңдайды, картаға назар аударады
Бейнематериалды көреді.

Мәтінді талқылап, әр топ постерге жұмыс жасайды

1-топ: Топ ішінде жұптар өзара сұрақ қойып жауап жазады
2-топ: Кестедегі мәліметтерді сәйкестендіреді
3-топ: Оқушылар бос орынға қажетті сөздерді қойып жазады
Оқушылар сақтар мекендеген аймақтарды белгілейді



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Жарайсың! Тамаша!


Әр дұрыс жауапқа жұлдызшалар беріліп отырады


Топтар от шашу арқылы бағалайды




https://www.youtube.com/watch?v=xJH_Boye4p8

Ақпараттық мәтін


Карта
Постер, маркер, суреттер
Веер парақшасы
Кесте

АКТ


АКТ сергіту



Сабақтың соңы
5 минут


Кері байланыс: Бағдаршам әдісі
Бағалау: бағалау парақтарын қарайды
Үйге тапсырма: Үйге тапсырма: §24-25 оқу, сақтар туралы дереккөздерді дәптерге жазып келу.



Бағдаршам түстері бойынша кері байланыс жасайды
Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды
Үй тапсырмасын жазады






бағдаршам
Күнделік
АКТ
Бағалау парақтары



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет