Сабақтың тақырыбы Үш өлшемді модельдер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/7
Дата09.11.2023
өлшемі1.67 Mb.
#482847
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7
7 сынып 4 токсан 5 саба (1)

Сабақтың тақырыбы: Үш өлшемді модельдер



Бөлім

Объектілерді және оқиғаларды модельдеу

Педагогтың аты-жөні




Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

Үш өлшемді модельдер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.3.1.1 -нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру

Сабақтың мақсаты

Үш өлшемді модель ұғымын білу;
3D редакторында жұмыс жасай білу;
объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\

3. Жаңа сабақты меңгерту


4. Бекіту

«Ми шабуылы» стратегиясын пайдаланып, оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабылетін дамыта отырып, сабаққа деген қызығушылығын арттырамыз.




















Амандасу .
Тақырыпты мұхият тыңдау. Тапсырмаларды орындау



1-10 баллдық стикерлермен.

https://www.sketchup.com/ru/learn

https://rutube.ru/video/38521d90475917a77f863e28f194d342/?pl_id=250762&pl_type=user








Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білді, нені үйренді
- не түсініксіз қалды
- немен жұмыс жасау қажет



Білемін

Білгім келеді

Білдім




















Оқушылар өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды.
Үй жұмысы:
Оқулықтан параграфты зерттеп,тапсырмаларды орындау.











Сабақтың тақырыбы: Үшөлшемді модельдер


Бөлім

Объектілерді және оқиғаларды модельдеу

Педагогтың аты-жөні




Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

Үшөлшемді модельдер



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.3.1.1объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру



Сабақтың мақсаты

Білу

  1. 3D модельдің түсінігін біледі

Түсіну
Үшөлшемді графика түрлерін ажырата алады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\

3. Жаңа сабақты меңгерту


4. Бекіту

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу.
Сабаққа қатысқан және қатыспаған оқушыларды белгілеу.
Жаңа тақырып зерттеу
Миға шабуыл:
Мақсаты: сабақтың тақырыбына көшу (мозговой штурм), колаборативті орта құру.
Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын құрастырады.
Үшөлшемді графика туралы бейнебаянды қарап болған соң, Сыныпта талқылау жүреді.
Сұрақ: Қазіргі кезде адам өмірінде қандай салаларда үшөлшемді графиканы тиімді пайдаланады?

Мақсаты: тілдік дағдыны дамыту.
Мақсаты: пайдалы сөз тіркестері мен терминдерге көңіл бөлу.
Сабақ мақсатын, жетістік критериялерін хабарлау.
Vocabulary терминологиясымен танысу.
Мақсаты: Тірек білімдерін жаңарту.
Сұрақ:

  1. 3D модель дегеніміз не?

  2. Қандай таныс 3D редакторларды білесіз?


Моделдеу деген – үш өлшемді графика бағдарламалардың көмегімен обьектілерді құру процесі. (оқушылар мысалдар келтіреміз)
Үш өлшемді графика (3D Graphics) — көлемді объектілерді бейнелеуге арналған тәсілдер мен құралдардың жиынтығынан тұратын компьютерлік графиканың бөлімі.
Үшөлшемді графиканың түрлері:

  1. Полигональды

  2. Фракталды

Аналитикалық
Сайт арқылы оқушыларды үш топқа бөлеміз

  1. Полигональды

  2. Фракталды

  3. Аналитикалық

Тапсырма:

  1. Әр топ өзіне берілген графика түрін постерде артықшылығы мен кемшіліктерін көрсету керек.

  2. Үшөлшемді модель жасайтын бағдарламаларды тізіп жазу керкек.

А: ақпаратты жинақтап береді
В: спикер ретінде сойлейді
С: ақпаратты графикалық түрде постерде бейнелейді.
ЖК1:Дескриптор:
Модельдің түлерін дұрыс анықтай алады
Әр топ жасаған постерлерін баяндап береді
Әр топ бір-біріне кері байланыс береді:
Қай тұстары жақсы шықты? Нені жақсарту керек?
ЖК2. Дескриптор:
Үшөлшемді графиканың түрлерін ажырата алады

Формативті бағалау


Тест «Үшөлшемді графика»
ЖК1:Дескриптор:
Модельді дұрыс сипаттай алады
ЖК2. Дескриптор:
Үшөлшемді графиканың түрлерін ажырата алады
Рефлексия
Төрт баллдық жүйе бойынша сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергендеріңді бағалаңдар.
Білемін...
Істей аламын....

Үй тапсырмасы:
1. «Үшөлшемді модельдер» тақырыбын қайталау
2. Үшөлшемді графикаға арналған бағдарламаларды зерртеу.



Амандасу .


Cілтеме арқылы жіберген видены қарау .
Тақырыпты мұхият тыңдау. Тапсырмаларды орындау

Стикер
Күнделік кз бағалау



Презентация
Слайд 1
Үшөлшемді графиканың тарихы
https://www.youtube.com/watch?v=1u3GQkphu_w
Оқушыларды топқа бөлу
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/
https://koi-gis.jimdo.com/тестирование/тест-трехмерная-графика

Сабақтың тақырыбы:



. Редакторға кіріктірілген объектілер

Бөлім

Объектілерді және оқиғаларды модельдеу

Педагогтың аты-жөні




Күні

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып




Сабақтың тақырыбы

. Редакторға кіріктірілген объектілер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.3.1.1объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру



Сабақтың мақсаты

Оқушылар үшөлшемді редакторлардың қызметін біледі. SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсін біледі. SketchUp редакторында қарапайым обьектілерді модельдей алады. Үш-өлшемді редакторлардың артықшылықтары мен кемшіліктеріне талдау жасай алады. Редакторға кіріктірілген обьектілерді сипаттай алады. Сырттан обьекттер кірістірудің қосымша мүмкіндіктерін біледі.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет