Тексерілді: МДОІЖО: А.Ж.Гульджикова
|
Мектеп:
|
«№13 мектеп-гимназия» КММ
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Г.Туржупарова
|
Күні:
|
26.02.2024 жыл
|
Пән/сынып:
|
қазақ тілі / 5 сынып
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Адамның сырт келбеті мен мінезі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сыртқы келбет және тазалық
|
Оқу мақсаты:
|
О5.2.6.1 оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу;
ӘТН 5.4.4.3 сын есімдердің , шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу.
|
Сабақ мақсаты:
|
Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын, тілдік құралдарын өзара салыстырады;
Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады.
|
Кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру:
Амандасу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Зейін шоғырландыру:
Баяғыда біреу той жасапты, тойға көп кісі жиналыпты. Қожанасыр да келіпті. Қожанасырдың үстіндегі киімі жаман екен. Қожанасырды ешкім елемепті.
Қожанасыр үйден шығып кетеді де, үйіне барып, тәуір киімдерін киіп, қайта келеді.
Бұл жолы үй иесі Қожанасырды құрметтейді, төрден орын береді. Ет келгенде:
— Қожеке, алыңыз, алыңыз! — деп қошеметтейді.
Қожанасыр етті жемей, табаққа шапанының жеңін малып:
— Же, шапаным, же! — деп отыра береді.
Үй иесі:
— Сіздің бұ не қылғаныңыз? Шапан ет жейтін бе еді? — дейді.
Сонда Қожанасыр:
— Сен кісіні сыйламайды екенсің, киімді сыйлайды екенсің. Сондықтан шапаныма жегізіп отырғаным! — деп жауап береді.
|
Амандасады
Мәтінді тыңдай отырып,
жаңа сабаққа дайындалады,
зейіндерін шоғырландырады.
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.
|
1 ұпай
3 ұпай
|
Ғаламтор материалы
https://bilim-all.kz/article/11359
|
Сабақтың ортасы
.
|
5-тапсырма (133-бет)
Тыңдалған мәтіннен берілген сөздердің қайсысының антонимін, синонимін, омонимін таба аласыңдар?
|