Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 бөлім: «Жанды табиғат»
Сабақ:1
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Сыныбы:3
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы:
|
Табиғат және музыка
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.1.1.1- тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтаужәне салыстыру
3.1.1.2 - музыкалық шығармаларды интонация, әуен арқылы танып ажырату
3.1.2.1 - көркем образдарды аша отырып,түрлі сипатты әндерді орындау
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылар:
музыкадағы табиғат бейнесі жайлы мағлұмат беру.
Музыкалық білім-білік сауаттылықтарын арттыру
|
|
Бағалау
критерийлері
|
Тыңдалған әуенді интонациясы арқылы ажыратады.
Тыңдалған әуендерді і салыстырады, жанры мен музыкалық көркемдеуші құралдарын анықтайды.
Әнді көркем образын жеткізе отырып орындайды.
|
|
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар:
музыканы талқылай және талдай алады;
тыңдалған музыкалық шығармалары туралы өз ойын ортаға салады.
Пәндік лексика мен терминология:
Интонация
Абай
Эдвард Григ
Талқылауға арналған сұрақтар:
Шығарманың жанрын оның негізгі әуенінен немесе интонациясынан тауып анықтаңыз.
- Табиғаттың дыбыстары естілді ме?
- Қандай аспап табиғаттың дыбысына сәйкес деп ойлайсыздар?
-Екі шығарманың дыбысталуын салыстырыңыз?
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларға Абайдың әнін тыңдату, және үйрету арқылы ұлттық құндылықтарды Қазақстандық патриотизмді қалыптастыру.
Шығармашылық жұмыстарына презентация жасау барысында бір-біріне деген сыйластық сезімерін дамыту.
|
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Дүниетану пәнімен байланыс – оқушылар композиторлардың туған жерін анықтайды, картадан қарап өздері табады.
|
|
Бастапқы білім
|
Алдыңғы сабақта оқушылар «Япурай» халық әнімен танысып, «Дала дауысы» әнін үйренді. Қазақ даласының таиғатының дыбыстарын музыкалық аспаптар арқылы орындап импровизация жасады.
|
|
Сабақ барысы
|
|
|
|