Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 5«а» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Жол белгілерін білеміз бе?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
5.ӘТН3- сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есімнің орнына қолдана білу;
5.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну,негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.
Тілдік мақсат
Пәнге тән лексика мен терминология: сын есім, күшейтпелі шырай, салыстырмалы шырай, Қиылыста, жол шетінде, бұрышта.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: қызыл шеңбер, ішіндегі таңбалар, тыйым салады, өтіп кетпе тып-тыныш, шеті қызыл үшбұрыш,
Бағалау критерийлері
1. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну.
2. Негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.
3 Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану.
Құндылықтарды дарыту «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары:
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы.
Пәнаралық байланыстар Өмір қауіпсіздігі
АКТ қолдану дағдылары Интербелсенді тақта
Бастапқы білім Жол ережелері, бағдаршам және жаяу жүргінші белгілерін, жол белгілері туралы ажыратады.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурс-тар
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/
сабақтың негізгі бөлімі
1.Оқушылармен амандасып, түгелдеу.
2.Жол белгілерін таңдауына қарай топқа болу.
3.Психологиялық ахуал туғызу. Шаттық шеңбер.
4.Сабақтың мақсатымен таныстыру. «Кинометафора» әдісі
А)Бейнебаянның басы көрсетіледі -бейнебаян не туралы деп ойлайсыңдар?
Ә) Бейнебаянның ортасы көрсетіледі - Тони мен Руби не істейді деп ойлайсыңдар?
Б) Бейнебаянның соңы көрсетіледі -көшеде қандай белгі тұрды, ол нені білдіреді? -балалар көшеден қалай өтті?
Балалар бүгін сабақтың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар?
Дескриптор:
1.Тыңдалған бейнебаянның мазмұнын түсінеді.1б
2.Негізгі және қосымша ақпаратты анықтай алады.1б
3.Өз ойын жеткізе алады.2б
Достарыңызбен бөлісу: |