Сабақ
|
Мектеп: Жамбыл атындағы мектеп-лицейі
|
Күні: 13.09.2022 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: мылтықбай М
|
Сынып: 10 А
|
Қатысқан оқушы саны:
|
Қатыспаған оқушы саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Строеметрияның аксиомалары және олардың кейбір салдары
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
10.1.1. кеңістіктегі нүктелер мен түзулердің тиістілік аксиомаларын білу және қолдану;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Стереометрия аксиомалары туралы мәліметтермен таныстыру, теориялық білімдерін жетілдіре отырып, практика жүзінде қолдану дағдысын қалыптастыру.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5 минут
|
Ұйымдастыру сәті
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.
Тақырыпқа ену үшін уақыт өлшемдері туралы сұрақтарға жауап береді.
«Миға шабуыл»
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Оқушылар қиындылардан фигура құрастырып қандай фигура шыққанын және анықтамасын түсіндіріп береді.
1) Стереометрия нені зерттейді?
2) С тобындағы аксиомаларды тұжырымдап айтыңдар.
3) Нүктелердің жазықтықтағы түзуге қатысты орналасуының негізгі қасиетін тұжырымдап беріңдер.
|
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
|
|
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут
|
Тақырыпты ашып алу
Бүгінгі сабақтың тақырыбы не болмақ?
|
|
|
Оқулықжұмыс дәптері
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны
|
Оқулықпен жұмыс
25 минут
|
Топтық жұмыс Есептер шығару
Ойлан-жұптас- бөліс» бұл әдіс арқылы оқушылар жұптасып оқулықтағы есептерді шығарады.
10.3 Бір түзудің бойында жатпайтын үш нүктені белгілеңдер. Берілген үш нүктеден, әртүрлі нүктелер жұбы арқылы өтетін түзулерді жүргізіңдер. Мұндай түзудің барлығы қанша?
10.8 a,b,c түзулері бір нүктеде қиылысатын болсын және b,c d түзулері бір нүктеде қиылыссын.Барлық
a,b,c,d түзулері жайлы не айтуға болады?
10.9 Үш түзу қиылысқанда,қиылысқанда жұптарының қанша нүктесі болуы мүмкін? Әр жағдайларды бейнелеңдер.
|
Жұмыс дәптеріне жазылым тапсырмаларын орындау
Дескриптор:
Есептің мәтінін түсінеді.
Есептің сызбасын сызады.
Сызба бойынша түзулер санын анықтайды.
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
Топтық тапсырмалар.
|
Соңы
5 минут
|
Сабақты бекіту Рефлексия
Үйге тапсырма: №
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.
|
|
|
Кері байланыс
|
Рефлексия
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Тақырыпты өздігінен талдап, шешім шығара білуі
Есеп шартын талдай алуы
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
Амалдарды орындау реті және орындалуын білуі
Жеке тапсырмаларды орындауы
Топ жұмысына белсене араласуы бойынша бағаланады
|
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
|
Кері байланыс
|