Сабақтың тақырыбы: Вектор. Векторларға амалдар қолдану. Коллинеар және коллинеар емес векторлар



Дата28.09.2023
өлшемі1.06 Mb.
#479050
түріСабақ
12.09.2023





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Үшбұрыштарды шешу

Мектеп:







Педагогтің аты-жөні:










Күні:










Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:







Сабақтың тақырыбы:

Вектор. Векторларға амалдар қолдану. Коллинеар және коллинеар емес векторлар







Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.1.4.2 векторларды қосу, векторды санға көбейту ережелерін білу және қолдану;









Сабақтың мақсаты:

Вектор ұғымы анықтау арқылы және жазықта орналасумен танысады оны пайдаланып тапсырмалаврды орындауға дағдыланады.
Вектор ұғымы,векторлардың теңдігі және оның қасиеттерін қолданады
Векторларды қосу, векторды санға көбейту ережелерін білу және қолдану;




Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І Ұйымдастыру сәті:
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдейді;
Сыныпта психологиялық ахуал туындатады
( балалар бір-біріне 1 сөзбен жағымды пікір айту)
ІІ Топқа бөледі
(онлайн генератор арқылы 1-2-3 топтарға бөлу)
ІІІ Үй тапсырмасын тексереді
(аралап жүріп қарап өту)


-Мұғаліммен амандасады
-Оқушылар бір-біріне жағымды пікір айтады,сәттілік тілейді
-Онлайн генератор арқылы топтарға бөлінеді
-Үй тапсырмасын көрсетеді. Тақтада берілген жауаппен бірін- бірі тексереді.
Үй тапсырмаларының баллдарын дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау парағына алған баллдарын қояды

Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.





Үлестірме қағаз;
Слайд 1-4



Саақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіреді




Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.


Векторларды қосудық үшбұрыш және параллелограм, көпбұрыш ережелерімен танысады



Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.




Дәптер
Оқу құралдары

тапсырмалар

Жеке тапсырма







1Дескриптор:
АВ+ВС векторын табады;
СВ+ВА векторын табады
СА+АВ векторын табады
ВА+СВ векторын табады


ҚБ:«Жұлдызша» әдісі бойынша бағаланады. Дұрыс жауап – үлкен жұлдызша, маңызды емес қатесі бар – орташа жұлдызша, қатесі бар – кішкене жұлдызша.



Оқулық, жұмыс дәптері
қалам
суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны



Жұппен тапсырма



Дескриптор:
3 дескриптор:

    1. суреттен

  • a+b векторын көрсетеді;

  • c+d векторын көрсетеді;

  • b+c векторын көрсетеді;

  • a+b+c векторын көрсетеді;

  • a+b+c+d векторын көрсетеді;

әрқайсысыа 1 баллдан

Оқулық, жұмыс дәптері
қалам
суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны



Топпен тапсырма

1 топ №7 тапсырма
2 тпо №8 тапсырма
3 топ №9 тапсырма







Дескриптор:

  1. Есептің шартын құрады

  2. Сызбасын сызады;

  3. Тең қабырғалы үшбұрыш қасиетін қолданады

  4. Үшбұрыш қабырғаларының ұзындықтарын табады


Дескриптор:
-Үшбұрыштың екі қабырғасы мен арасындағы бұрышты пайдаланып үшінші қабырғасын анықтайды;
-екі қабырғасының модульдерінің қосындысын табады;
-қабырғаларының қосындысының ұзындығын табады;
ҚБ:«Бағдаршам»оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары және жасыл түсті карточкалар беріледі.

Оқулық, жұмыс дәптері
қалам
суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
ДК экраны



Сабақтың соңы
5 мин

І Қорытындылау сұрақтары
ІІ Үй тапсырмасын беру
№17.23 есеп, &17 оқу. Формулаларды жаттау
ІІІ Рефлексия
Оқушылардан бүгінгі сабақтан кері байланыс алу үшін та.тадагы сөздердің бастамасын ала отырып бір сөйлеммен ойларын жеткізеді
Бағалау парақтарын жинап алады

Сұрақтарға жауап береді

Үй тапсырамсын жазып алады


Рефлексия


Мен бүгін ... білдім
Маған .... қызықты болды
Маған .... ұнамады
Мен ...түсіндім
Мен .... тапсырманы орындадым

Бағалау парағы арқылы бағаланады

Интерактивті тақта

Слайд



Оқу құралдары



Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет