Тексерілді: Б. Сагинбаев
Бөлім
|
1СШамалар және олардың өлшем бірліктері
|
Педагогтіңаты-жөні
|
Жуманова А
|
Күні
|
18.10.2022 ж
|
Сынып: 2
|
Қатысушыларсаны: 21
|
Қатыспағандарсаны:
|
Сабақтыңтақырыбы
|
Ұзындық.Ұзындықтың өлшем бірліктері
|
Оқубағдарламасынасәйкес оқытумақсаттары
|
2.1.3.2.**Ұзындық(м)/масса(ц)өлшембірліктерінқолданыпөлшеу.
2.1.3.4.**Ұзындық(см,дм,м)/ масса(кг,ц)өлшембірліктерінолардыңарақатысынасүйеніптүрлендіру.
|
Сабақтың_мақсаты__Барлық_оқушылар'>Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар ұзындықтың өлшем бірлігі – метрді біледі. Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді, салыстыруды,мәндерінқосуды және азайтуды үйренеді.
Көптегеноқушыларұзындықбірліктерініңарасындағыбайланыстытүсінеді,қолданады.
Кейбіроқушыларшығармашылыққаберілгентапсырмалардыорындайды,түсіндіреді.Түрлідереккөздеріненежелгіөлшембірліктері мен олардыңқатынастары туралыбіледі.
|
Сабақтың
кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтыңбасы
10 мин
|
Кіріспе-қызықтырушылық кезеңіПрактикалық жұмыстар
Мысалы, жолақтардыңұзындықтарын, балалардың бойларын, сыныптағыгүл жапырағының ұзындығын анықтау жаттығуларыорындалады.Қай фигура ұзын?Негеолайойлайсың?
|
Заттардың ұзындығынбеттестіружәне
тұстастыру, «көзмөлшерімен»салыстыру
әрекеті орындалады.
|
Керібайланыс:
«Көршіңебірсөзтаңда».
|
Ұзындықтыөлшеумен салыстырудыкөрсететінсуреттер.
|
Сабақтың ортасы
20 мин
|
Операционалдық-танымдық кезеңіОқулықпенжұмыс.
|
Оқулықпенжұмыс.
|
Қалыптастырушыбағалау.
|
Оқулық
|
|
.2-тапсырмада ұзындық өлшем бірліктерінсалыстыру
а) 39 см = 3дм 9 см;
ә) 4 дм 8 см мен 48 см-ді салыстыр.48 см =40см+8см =4 дм8 см
Ойсергек:«Теңіздегікапитан».
«Теңіздегікапитан»дегенде,қозғалысқа түседі.
«Суға адам батты» дегенде, орталарына біроқушыныалыпшеңбержасаптұрады.
«Түскі ас» дегенде, 4 оқушыдан бірігіп, тамақ ішусәтін бейнелейді.
«Еден жуатын адам» дегенде, жұптасыпқимылдайды.
3-тапсырмада айырмалық салыстыруға есепшығарады.
Бір санның екінші саннан қанша артық немесеқанша кем екенін білу үшін көп саннан кішісандыазайту.
Айырманың мәні үлкен сан кішісінен қаншаартық және кішісі үлкенінен қанша кем екенінбілдіреді.
62 мен 9191–62=29
62саны91 -ден29-ғакем, ал91саны 62-ден29-ғаартық.
|
2-тапсырмадаұзындықөлшембірліктерінсалыстыру,
түрлендіру, практикалықәрекеттері орындалады,қорытындыланады.
Қимылды жаттығуорындайды.
3-тапсырмада айырмалықсалыстыруға есепшығарады:
мәтіндітүсініпоқиды;
шартын, сұрағынажыратады;
есептіңсұрағынажауапберу үшін өрнек құрады,амал таңдайды, мәнінтабады;
есептің жауабынжазады.
тексереді.
|
2-тапсырма.
|
Достарыңызбен бөлісу: |