Сабақтыңтақырыбы Ұзындық.Ұзындықтың өлшем бірліктері Оқубағдарламасынасәйкес оқытумақсаттары



бет1/4
Дата19.11.2023
өлшемі65.88 Kb.
#483742
түріСабақ
  1   2   3   4
28 сабақ 17.10 математика


Тексерілді: Б. Сагинбаев

Бөлім

1СШамалар және олардың өлшем бірліктері

Педагогтіңаты-жөні

Жуманова А

Күні

18.10.2022 ж

Сынып: 2

Қатысушыларсаны: 21

Қатыспағандарсаны:

Сабақтыңтақырыбы

Ұзындық.Ұзындықтың өлшем бірліктері

Оқубағдарламасынасәйкес оқытумақсаттары

2.1.3.2.**Ұзындық(м)/масса(ц)өлшембірліктерінқолданыпөлшеу.
2.1.3.4.**Ұзындық(см,дм,м)/ масса(кг,ц)өлшембірліктерінолардыңарақатысынасүйеніптүрлендіру.

Сабақтың_мақсаты__Барлық_оқушылар'>Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар ұзындықтың өлшем бірлігі – метрді біледі. Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді, салыстыруды,мәндерінқосуды және азайтуды үйренеді.
Көптегеноқушыларұзындықбірліктерініңарасындағыбайланыстытүсінеді,қолданады.
Кейбіроқушыларшығармашылыққаберілгентапсырмалардыорындайды,түсіндіреді.Түрлідереккөздеріненежелгіөлшембірліктері мен олардыңқатынастары туралыбіледі.




Сабақтың
кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы
10 мин

Кіріспе-қызықтырушылық кезеңіПрактикалық жұмыстар
Мысалы, жолақтардыңұзындықтарын, балалардың бойларын, сыныптағыгүл жапырағының ұзындығын анықтау жаттығуларыорындалады.Қай фигура ұзын?Негеолайойлайсың?

Заттардың ұзындығынбеттестіружәне
тұстастыру, «көзмөлшерімен»салыстыру
әрекеті орындалады.

Керібайланыс:
«Көршіңебірсөзтаңда».


Ұзындықтыөлшеумен салыстырудыкөрсететінсуреттер.

Сабақтың ортасы
20 мин

Операционалдық-танымдық кезеңіОқулықпенжұмыс.



Оқулықпенжұмыс.



Қалыптастырушыбағалау.

Оқулық






.2-тапсырмада ұзындық өлшем бірліктерінсалыстыру
а) 39 см = 3дм 9 см;
ә) 4 дм 8 см мен 48 см-ді салыстыр.48 см =40см+8см =4 дм8 см
Ойсергек:«Теңіздегікапитан».
«Теңіздегікапитан»дегенде,қозғалысқа түседі.
«Суға адам батты» дегенде, орталарына біроқушыныалыпшеңбержасаптұрады.
«Түскі ас» дегенде, 4 оқушыдан бірігіп, тамақ ішусәтін бейнелейді.
«Еден жуатын адам» дегенде, жұптасыпқимылдайды.
3-тапсырмада айырмалық салыстыруға есепшығарады.

  • Бір санның екінші саннан қанша артық немесеқанша кем екенін білу үшін көп саннан кішісандыазайту.

  • Айырманың мәні үлкен сан кішісінен қаншаартық және кішісі үлкенінен қанша кем екенінбілдіреді.

62 мен 9191–62=29
62саны91 -ден29-ғакем, ал91саны 62-ден29-ғаартық.



2-тапсырмадаұзындықөлшембірліктерінсалыстыру,
түрлендіру, практикалықәрекеттері орындалады,қорытындыланады.
Қимылды жаттығуорындайды.


3-тапсырмада айырмалықсалыстыруға есепшығарады:

  1. мәтіндітүсініпоқиды;

  2. шартын, сұрағынажыратады;

  3. есептіңсұрағынажауапберу үшін өрнек құрады,амал таңдайды, мәнінтабады;

  4. есептің жауабынжазады.

  5. тексереді.

2-тапсырма.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет