Щотижневий бюлетень



Дата20.07.2016
өлшемі87.92 Kb.
#212332






Щотижневий бюлетень

23

12 червня 2009 р.


Пленарне засідання Головного комітету НАТО

з планування на випадок надзвичайних ситуацій

Даний захід у форматі Ради євроатлантичного партнерства відбувся 4 червня п.р. в штаб-квартирі НАТО за участі заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Валерія Третьякова, який виступив з презентацією про діяльність нашої країни у сфері цивільного планування.

Підтвердивши налаштованість уряду України використовувати повною мірою новий інструмент співпраці з Альянсом – Річну національну програму, зокрема з метою забезпечення більш широкого долучення нашої держави до співробітництва з НАТО у цій сфері, він поінформував про головні напрями роботи створеної в Україні Єдиної системи цивільного захисту, яка направлена на попередження і ліквідацію наслідків від надзвичайних ситуацій. За його словами, ми зацікавлені в отриманні допомоги консультативного характеру з боку відповідних структур НАТО, в тому числі у процесі реорганізації національної системи цивільного планування.
Міжнародний курс "Логістика в міжнародних миротворчих операціях" у Центрі

підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів Національного університету оборони України

Протягом 25 травня – 5 червня п.р. група офіцерів ЗС України у складі дванадцяти осіб під керівництвом п’ятьох досвідчених іноземних інструкторів опановувала там новітні знання в галузі організації тилового (матеріально-технічного) забезпечення у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО. Заняття на цьому курсі проводили Шейла Стівенс (Канада), Пітер Венуа та підполковник Крейг Шварц (обидва – США), підполковник Ейорнар Мірленд (Норвегія), майор Дарко Вукосавич (Хорватія). Українські військовослужбовці знайомились зі структурою ООН та НАТО, принципами планування такого забезпечення, транспортування та перевезення в цих міжнародних структурах, функціонування багатонаціональних підрозділів тощо.


Щодо сертифікації інформаційних центрів

з питань євроатлантичної інтеграції

4 червня п.р в приміщенні апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України відбулося засідання робочої групи з розробки проекту Положення про сертифікацію інформаційних центрів з питань євроатлантичної інтеграції України. Крім фахівців цього дорадчого органу при Президентові України, в нараді взяли участь працівники Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, а також представники Громадської ліги Україна-НАТО, Атлантичної ради України і Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Присутні відзначали, що сертифікація буде проводитись виключно за бажанням таких інформаційних осередків, а її мета полягатиме у підтвердженні їх професійного рівня та підвищенні ефективності діяльності цієї мережі загалом. Наголошувалося також на тому, що даний процес посилить статус інформаційних центрів з питань євроатлантичної інтеграції та дозволить скоординувати зусилля щодо їх підтримки з боку органів державної влади всіх рівнів та громадських організацій.

В ході засідання було проаналізовано і внесено зміни до робочого варіанту зазначеного проекту положення та прийнято рішення стосовно подальшої роботи над ним. Зокрема, досягнуто домовленості про його направлення на розгляд Громадської ліги Україна-НАТО та інформаційних центрів з питань євроатлантичної інтеграції, які вже існують в регіонах країни. Це дасть змогу узгодити згаданий документ з громадськими організаціями та осередками, які працюють в сфері інформування українського суспільства про євроатлантичну інтеграцію держави, та врахувати їх пропозиції.


Україна-НАТО: громадська дипломатія

4-5 червня п.р. штаб-квартиру НАТО (м.Брюссель, Бельгія) та Штаб Стратегічного командування НАТО з операцій (м.Монс, Бельгія) з ознайомчим візитом відвідала делегація представників органів місцевого самоврядування, до складу якої входили Бориспільський, Житомирський, Миколаївський, Чернігівський, Кам’янець-Подільский, Луганський, Кобеляцький та Тростянецький міські голови, а також співробітник Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. Вони прослухали брифінги і взяли участь у дискусіях з актуальних питань функціонування НАТО та відносин Альянсу з Україною. Цей диспут проводився працівниками Міжнародного секретаріату НАТО та членами національних представництв при НАТО. Обговорювались питання сучасного порядку денного

Організації Північноатлантичного договору, поточні операції Альянсу, його розширення, взаємини з Росією тощо. Глава Місії США при НАТО, Посол Іво Даалдер розповів про бачення американською адміністрацією пріоритетів діяльності Альянсу.

Глава Місії України при НАТО, Посол Ігор Сагач у ході зустрічі з українською делегацією поінформував про роботу та головні завдання, що стоять нині перед нашим дипломатичним представництвом в Брюсселі, пріоритетні напрями співробітництва Україна-НАТО на найближчу перспективу тощо. Під час перебування у штабі Стратегічного командування НАТО з операцій українські представники ознайомились з роботою цієї військової інституції.


До обговорення в Швеції питання про її приєднання до НАТО

Днями речник Ліберальної партії Швеції Брігітта Олссон оприлюднила офіційну заяву зазначеного партійного угруповання про необхідність вивчення та обговорення на державному рівні даного питання, яка була передана на розгляд парламентського комітету з питань оборони. При цьому вона послалася на відповідні програмні положення Ліберальної партії та доповіді Міністра оборони Королівства Швеція і головнокомандувача Збройними силами Швеції щодо невідповідності існуючої в державі оборонної системи сучасним викликам і загрозам, а також акцентувала увагу на рішенні Франції про повернення до військової структури НАТО та посиленні жорсткості зовнішньої політики Росії.

Згадана заява містить три основні аспекти. По-перше, співробітництво країн Північної Європи в сфері оборони не може бути альтернативною НАТО формою забезпечення національної і регіональної безпеки. По-друге, нейтралітет Швеції "де-юре" не закріплений жодним нормативно-правовим документом, а термін «країна неприєднання» не може бути застосований до держави, яка є активним учасником європейської політики безпеки і оборони, програми НАТО "Партнерство заради миру", бере участь в операціях коаліційних сил (в Косово та Афганістані), намагається створити регіональну систему безпеки "Північне співробітництво". Нарешті, переважна більшість країн ЄС є членами НАТО та учасниками механізмів забезпечення безпеки обох організацій, які існують паралельно і доповнюють одна одну.

Водночас Брігітта Олссон наголосила, що на теперішній час виносити питання про приєднання Швеції до Альянсу на парламентське голосування є передчасним, оскільки шведське населення недостатньо обізнане про НАТО (близько 50% опитаних проти вступу до Альянсу). Для активізації формування позитивної суспільної думки щодо Організації Північноатлантичного договору необхідно покращити інформування громадян Швеції стосовно переваг та можливих негативних наслідків інтеграції до Альянсу.


Студенти Сумського державного університету провели у Словаччині дебати про НАТО

Центром євроатлантичної інтеграції, що діє на базі цього навчального закладу, за підтримки Посольства Словаччини в Україні реалізований проект "Організація і проведення молодіжних дебатів "Західно-східний діалог щодо вступу України в НАТО". В його рамках у місті Кошице Словацької Республіки пройшли дебати, учасниками яких стали студенти Сумського та Ужгородського університетів, де також діє Центр євроатлантичної інтеграції, та місцеві гімназисти. Темою обговорення було питання, чи потрібна українцям допомога Словаччини та інших країн-членів НАТО на шляху євроатлантичної інтеграції.

В ході дебатів українці переконливо довели своїм словацьким опонентам, що наша держава є активним учасником тих процесів, які сьогодні проходять у Європі, і тому її прагнення співпрацювати з Альянсом варте підтримки країн, які є його членами. "Нашим дієвим засобом було те, що ми не заперечували чуже, а утверджували своє. Ми наголошували, що кожній нації є за що посипати собі голову попелом, проте не треба тим попелом запорошувати очі наступних поколінь", - зауважила керівник Сумського центру євроатлантичної інтеграції Андріана Костенко. За її словами, результатом проведення західно-східного діалогу стало формування єдиної мережі молодіжних дебатних клубів у рамках міжнародних та регіональних центрів євроатлантичної інтеграції.
"НАТО: друг чи ворог?"

Семінар на таку тему нещодавно проходив у Львівському інституті економіки та туризму з метою ознайомлення з діяльністю регіональних центрів євроатлантичної інтеграції та ставлення населення до інтеграції в НАТО. Як зазначив під час свого виступу координатор Львівського центру євроатлантичної інтеграції Ігор Гусак, суспільство зараз не отримує об’єктивної інформації про Організацію Північноатлантичного договору, а отже позиція людей базується на емоціях і не має фактологічної аргументації. Саме через відсутність інформаційної кампанії наша країна програла інформаційну війну, що спричинило до падіння кількості прихильників НАТО, особливо на території східної України.

"Я радий, що в Україні існує дискусія стосовно вступу в НАТО, адже це є показником активності суспільства не лише в питаннях внутрішнього, а й стратегії зовнішнього розвитку", - зауважив у своїй промові директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре. За його словами, НАТО може бути гарантом безпеки, але воно жодним чином, на противагу Європейському Союзу, не може втручатися в зовнішню чи внутрішню політику.
"Україна-НАТО: що далі?"

Відеоконференція, яка за такою тематикою відбулася наприкінці травня п.р. в м. Чернігів, була організована завдяки спільним зусиллям місцевого Центру підвищення кваліфікації кадрів, Центру європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка, Сіверського інституту регіональних досліджень.

В даному заході взяли участь посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці, представники громадських організацій, викладачі, студенти, журналісти, а також керівник Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук, редактор журналу "Современная Европа" (Москва, Росія) Віктор Мироненко, викладач Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Андрій Шептицький, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, менеджер Програми Україна-НАТО з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко.

Під час свого виступу Мішель Дюре наголосив "що існує багато міфів про Альянс, необхідно пам’ятати, що безпека має різні аспекти, тому НАТО постійно трансформується і готове до діалогу з партнерами".

Віктор Мироненко більше акцентував свою доповідь на відносинах Україна - Росія - НАТО. "Україні варто розглядати всі альтернативи та алгоритми забезпечення своєї безпеки", - підсумував він свій виступ.

"Співпраця з НАТО може допомогти Україні стати частиною Західної Європи", - так вважає Андрій Шептицький. За його словами, питання членства в НАТО не є питанням відносин з Росією, можна бути членом НАТО і мати гарні відносини з Росією.

"Питання часу вступу України до НАТО не стоїть. Є час збити хвилю негативу до Альянсу, змінитися зсередини. Україна повинна продемонструвати бажання до перемін, вміння виконувати власні рішення, тільки після цього можна говорити про вступ до НАТО", - поділився своїми думками з аудиторією Володимир Бойко.

Про реалізацію в Україні Програми Україна-НАТО з перепідготовки військовослужбовців розповів Крістофер Штаудт. За його словами, дана програма допомагає військовим, що були звільнені, адаптуватися до цивільного життя, опанувати нову професію та знайти себе поза військовою службою.



Того ж дня група військових, що опановувала в місцевому Центрі підвищення кваліфікації кадрів програму курсу "Комп’ютерна графіка та дизайн", завершила своє навчання. На його урочистому закритті були присутні учасники конференції, зокрема, Мішель Дюре, Крістофер Штаудт та Володимир Бойко а також спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Болдирев та начальник відділення особового складу обласного військкомату Сергій Устінов. Вони привітали слухачів із завершенням навчання та здобуттям нової цивільної професії. Колишнім військовим було урочисто вручено свідоцтва про проходження цього курсу.

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет