Урок № 4. Франція.
Мета . Вияснити, які сили і чому підтримували прагнення королівської влади об’єднати Францію, ознайомити учнів з французькими королями та їх внеском в розбудову держави, охарактеризувати Столітню війну та її наслідки, вдосконалювати вміння аналізувати історичні факти, події; розвивати вміння виділяти головне і будувати схеми; виховувати доброту, працьовитість, уважність, витримку.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, карта «Столітня війна», атласи, комп’ютерна презентація уроку №4, схеми, портрети, малюнки, документи.
Основні поняття і терміни: Анжуйська держава, Генеральні штати, Столітня війна, Жакерія, дофін, станова монархія, централізована держава.
Історичні діячі: ЛюдовікУІ, Генріх ІІ Плантагенет, Філіпп ІІ Август,Людовік ХІ Святий, Філіпп ІУ КрасивийФіліпп УІ Валуа,
Дофін Карл, Генріх У Ланкастер, Карл УІІ, Жанна Д’Арк, Людовік ХІ, Карл Сміливий.
Основні дати:
1302 р. – виникли Генеральні штати, 1337 початок Столітньої війни, 1346 р. –битва біля Кресі, 1415 р. – битва біля Азенкура, 1453р. – закінчення Столітньої війни.
Тип уроку комбінований.
Хід уроку.
І Організаційний момент уроку.
Привітання учнів.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Складання опорних схем.
-
Складанн6я історичних формул по параграфу 5.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель готує учнів до роботи на уроці та повідомляє тему і завдання уроку й пропонує учням висловити думку з приводу теми уроку та ознайомити всіх присутніх з інформацією якою вони володіють по питанню сьогоднішньої теми.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
1. Скласти схему на основі § 11, пункт 1, абзац 1, ст.115
2.Посилення королівської влади. Презентація
Людовік УІ.
-
Припинення розбоїв на дорогах
-
Знищення замків зухвалих васалів
-
Розширення території домену.
Філіпп ІІ Август
Людовік УІІІ
-
Приєднання Тулузького королівства.
-
Приєднання частини Середземноморського узбережжя.
Людовік ІХ Святий
-
Заборона міжусобних війн
-
« 40 днів короля»
-
Введення єдиної монети
-
Почав складатися єдиний порядок управління
-
Король – законодавець
Філіпп ІУ Красивий (1285 – 1314 )
-
підпорядкувати Фландрію не вдалося
-
Позбавлення міст самостійності
-
Фальшивомонетник
-
Перебудова армії
-
1302 р. виникнення Генеральних штатів.
-
Франція станова монархія
-
Багатства таплієрів у королівській скарбниці.
Людовік ХІ.
-
«всесвітній павук»
-
Приєднання Бургундії, Провансу, Бретані
-
ЦЕНТРАЛІЗОВАНА ДЕРЖАВА
3. За розповіддю учня-асистента учнями складається схема « Склад Генеральних штатів».
Склад Генеральних штатів
Генеральні штати
представники представники представники
духовенства дворян городян
4. Учні знайомлять з своєю презентацією «Столітня війна».
Столітня війна
( 1337 – 1453 )
Франція Англія
1346 р.КРЕСІ
1356 р. Пуатьє
ЖАКЕРІЯ
1415 р. Азенкур
Жанна Д’Арк
1453р. закінчення війни
Театралізація. Учень у ролі Жанни Д’Арк.
Говорить Жанна Д’Арк.
«Мій авторитет турбував наближених Карла УІІ. Вони бажали самі вирішувати, як дальше вести війну, і відсторонили мене від обговорення плану воєнних дій. . . Я рвалася до бою і направилася в Компьень, який був оточений англійцями і бургундцями. Нам прийшлося відступти і щоб прикрити відступ я затрималася і коли уже була у міських воріт, капітан Компьеня, боячись, що разом зі мною у фортецю вірвуться вороги наказав закрити ворота. І тоді я потрапила до полону бургундців, які продали мене англійцям а потім до рук церковного суду – інквизиції.
Суд надімною проходив у місті Руані і тривав чотири місяці.
30 травня 1431 року мене спалили на вогнищі.
Хто і чому боявся мене?»
7.
Малюнок « Вступ Жанни Д’Арк в Орлеан». «Озвучити» героїв малюнка.
У. Закріплення знань.
Попрацюємо з картою. 1. Найдіть Азенкур, Орлеан, Реймс, Руан і скажіть, які події Столітньої війни пов’язані з кожним із цих міст.
2.Знайти і назвати французьке місто, що лишилося в руках англійців по завершенню війни.
Подумайте. 1. Чому тисячі французів повірили в те, що Жанна Д’Арк являється Дівою, посланою Богом для спасіння Франції?
-
Чому священники оголосили Жанну « помічницею диявола»?
Скажіть свою думку.
1.Яку роль зіграла Жанна Д’Арк у визволенні Франції від англійців?
Що в її особистості і вчинках може викликати ваші симпатії?
УІ. Контроль і самоперевірка.
Тестування
-
Хто з королів увів « 40 днів короля» ?
А. ЛюдовікУІ..;
Б. Людовік ІХ ;
В.Філіп ІУ;
Г. Людовік ХІ.
2. Столітня війна розпочалася в:
А.1337р.;
Б.1338 р.;
В.1437 р.;
Г.1237р.
3.Генеральні штати були скликані в період правління короля:
А. Людовіка УІ;
Б. Людовіка ІХ;
В. Філіппа ІУ;
Г. Філіпп УІ.
5 Французькі королі коронувалися в :
А. Реймсі;
Б. Орлеані;
В. Кресі
Г. Азенкурі.
6. Державу з досить високим рівнем цивілізації називали:
А. централізована;
Б. станова монархія.
7. Столітня війна закінчилася в :
А. 1451р.;
Б. 1452 р.;
В. 1453 р.;
Г. 1353 р.
8. «всесвітнім павуком» називали:
А. Людовіка УІ;
Б. Людовіка ІХ;
В. Філіппа ІУ;
Г. Людовіка ХІ.
9. «морськими воротами Франції» називали порти:
А. Шербур;
Б.Брест;
В. Кресі;
Г. Кале
10. Коли сталася битва біля Азенкура?
А.1314р.
Б. 1414р.
В. 1514 р.
Г. 1415 р.
УІІ. Підбиття підсумків уроку.
Оцінювання учнів.
Вправа «Вільний мікрофон»
Що нового дізналися на уроці?
Чим вам цей урок сподобався, чим запам’ятався?
УІІІ. Домашнє завдання.
§ 11, завдання ст.. 125, схеми.
Достарыңызбен бөлісу: |