Звіт про здійснення делегованих районною радою повноважень в частині соціально – економічного розвитку району та у сприянні інвестиційній діяльності
У своїй діяльності відділ економіки керується Конституцією України, Законами, та іншими чинними нормативно – правовими актами. Робота відділу організована згідно з Положенням про відділ економіки розробленого на підставі Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, в якому перелічено основні завдання відділу, права та обов*язки начальника відділу.
Згідно своїх повноважень та у відповідності до посадових інструкцій та рекомендацій обласної державної адміністрації відділ економіки щорічно працює над розробкою проекту Програми економічного і соціального розвитку району. Зокрема збираються пропозиції від відділів апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо розділів Програми. Крім того аналізується ситуація по підприємствах району та прогнозуються показники розвитку галузей згідно отриманих розрахунків від провідних підприємств.
Також відділ займається згідно доручень керівництва облдержадміністрації та райдержадміністрації розробкою проектів інших програм. Зокрема постійно відділом розробляються такі програми:
-
Програма економічного і соціального розвитку району.
-
Середньострокова програма розвитку району на 2011-2015 роки.
-
Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»
-
Програма розвитку підприємництва на 2013-2014 роки.
Також відділ економіки бере участь у розробці програм інших структурних підрозділів райдержадміністрації.
Відділом економіки забезпечується систематичний аналіз та контроль за розробленими документами, виконання останніх систематично аналізується та заслуховується на засіданнях колегії райдержадміністрації, а також на засіданнях сесій районної ради.
Що стосується фактичної роботи відділу, у напрямку виконання делегованих районною радою повноважень, крім розробки та аналізу виконання програм ведеться наступна робота:
-
Підготовка звітів щодо виконання заходів в рамках загальнодержавних програм уряду («Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Соціальних ініціатив Президента).
-
Аналіз та подання відповідних звітів щодо цінової ситуації та стану торгівельного та побутового обслуговування населення.
-
Здійснення координації проведення закупівель товарів, робіт і послуг розпорядниками коштів місцевих бюджетів.
-
Організація відповідних заходів щодо стимулювання розвитку підприємництва в районі.
-
Здійснення контролю за ефективністю використання майна спільної власності територіальних громад міста та сіл району.
-
Аналіз стану забезпечення твердими видами палива бюджетної сфери.
-
Контроль за обсягами виробництва промислової продукції в районі.
-
Співпраця з центром надання адміністративних послуг при вирішенні актуальних питань щодо функціонування ЦНАПу.
-
Виконує інші доручення керівництва.
-
Безперечно одним із вагомих напрямків діяльності відділу є створення належних умов для залучення інвестицій в район.
За останні роки іноземних інвестицій у розвиток економіки не надходило.(на протязі 2007-2008 років було залучено 331,5тис.дол США (ТОВ «Арасена» та ТОВ «Ф.Є.Продакшн»)). Що стосується внутрішніх інвестицій (підприємства, установи та населення району) то за підсумками 1 півріччя 2013 року за попередніми даними складе 6473,0 тис. грн., проти 5778,0 тис. грн. минулого року. Найбільші вкладення у розвиток виробництва здійснили підприємства сільського господарства (3,8 млн. грн.).
Питання залучення інвестицій в район та пожвавлення інвестиційної діяльності є пріоритетним напрямом діяльності відділу. В даному напрямку запроваджено систематичний контроль та вживаються можливі заходи для покращення інвестиційного іміджу району. Зокрема виготовлено та широко розповсюджуються презентаційні матеріали про район. В рамках презентацій наявні матеріали про продуктивні сили району, природні ресурси та корисні копалини, вільні виробничі площі, земельні ділянки, недобудови та інше. Вказані вище матеріали періодично оновлюються. Крім того, райдержадміністрація співпрацює з даного питання з Державною бюджетною установою «Чернігівський регіональний центр з інвестицій та розвитку». Даній установі за відповідними запитами було надано інформацію щодо пропозицій від району. За результатами відбулася робоча зустріч із зацікавленими особами щодо розміщення виробництва на вільній виробничій площі (ВАТ «Райагрохім). Таку практику співпраці та презентацію інвестиційних можливостей району буде продовжено й надалі.
Крім того, з метою пожвавлення інвестиційної діяльності в районі продовжується реалізація угоди про партнерство між ПРООН, райдержадміністрацією та районною радою щодо підтримки впровадження ініціатив громад. Загальний обсяг фінансування для впровадження цих проектів складає 979,9 тис.грн. По всім п*ятьом громадам тривають (завершуються) ремонтні роботи (фактично профінансовано робіт на суму 579,8 тис.грн). В тому числі кошти ПРООН – 255,3 тис.грн., громади – 45,9 тис.грн., сільські та районний бюджети – 278,6 тис.грн. Відповідну практику планується продовжувати і протягом наступних років. Зокрема, на участь у енергозберігаючих проектах у 2013 році розроблено 2 мікропроектні пропозиції: ренонт ФАПів у с.Хрипівка, с.Макишин. Відділом економіки надається практична допомога громадам з приводу написання проектів, реєстраційних дій, оформлення документації тощо.
Що стосується основної діяльності відділу, то за перше півріччя 2013 року доручення керівництва облдержадміністрації та райдержадміністрації виконувались у встановлений термін, випадків порушення вимог та термінів подачі звітності не траплялося.
Зусилля відділу економіки райдержадміністрації і в подальшому будуть спрямовуватись на виконання заходів і завдань поставлених в рамках Програм уряду, а також на досягнення показників, запланованих у Програмі економічного і соціального розвитку району та покращення якості життя населення району.
Достарыңызбен бөлісу: |