Пәні: Дене тәрбиесі. Сыныбы: 9а Сабақтың тақырыбы



Дата21.06.2016
өлшемі74.55 Kb.
#151303
түріСабақ
БҚО Қаратобе ауданы Шөпікөл орта

жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы

Дене тәрбиесі мұғалімі: Қабиев Салауат Исатайұлы
Пәні: Дене тәрбиесі.

Сыныбы: 9а

Сабақтың тақырыбы: Толықтыру. Допты екі қолмен төменнен алу. Допты жоғарыдан алу. Шабул соққылары қозғалыс қимылының фазылары екпін алу секіру, соққы жасау қозғалысы.

Сабақтың мақсаты: Волейбол ережелерімен әдіс-тәсілдерін тереңдетіп үйретумен қатар, ағзаның жаттыққандығын қамтамсыз ететін қозғалыс қимылдарын, іскерліктер мен дағдыларды дене мен ақыл ой жұмыс қабілеттілігіне қажетті білімдерін қалыптастыру.
Сабақ құралдары: Волейбол добы, сетка , свесток.

Сабақтың өтетін орны: Спорт зал..




Сабақтың барысы

Оқушы қызметі

Мұғалім қызметі

Жаттығу мөлшері

Күтілетін нәтиже

1

2

3

4

5

6


I


Дайындық бөлімі:

  1. Сапқа, қатарға тұрғызу.




  1. Кезекшінің мәліметін тыңдау.

  2. Балалармен амандасу.

  3. Сабақтың өтілуін, мақсатын түсіндіру.

  4. Саптағы жаттығулар(оңға, солға, артқа бұрылу жаттығулары ).

  5. Жүгірудің түрлері:

  1. Бір орында жүру.

  2. Алға адымдай жүру.

  3. Аяқтын ұшымен жүру.

  4. Өкшемен жүру.

  5. Аяқтың ішімен жүру.

  6. Аяқтың сыртымен жүру.

  7. Жылдам жүру, жоғарлау.



  1. Жүгірудің түрлері:

  1. Жеңіл, баяу жүгіру.

  2. Оң, сол жанымен жүгіру.

  3. Кері, теріс жүгіру.

  4. Аяқты артқа лақтыра бааяу алға жүгіру.

  5. Тізені алға жоғары көтеріп жүгіру.

  6. Жеңіл, баяу жүгіру.




  1. Баяу адымдай жүру.

  2. Спорттық жүріспен жүру.



  1. Терең тыныс алып, жәй жүру, демді басу.

  2. Отырп жүру.

  3. Отырып секіріп жүру.



  1. Саппен жүріп келіп (таяқшаларды алып) 1-лектен 4-лек құру.



  1. Жалпы дамыту жттығулары:

  1. Б.Қ-Н.Т 1-қолды жоғары созып, аяқтың ұшымен тұру. 2-Б.Қ.

  2. Б.Қ қолды белімізге ұстап басты оңға 4 рет, солға 4 рет айналдырамыз.

  3. Б.Қ қолымызды артымызға біріктіріп ұстап 1,2,3-барынша алға еңкейтіп қолымызды жоғары котеру, 4-Б.Қ.

  4. Б.Қ-Н.Т аяқтарымыз бірге 1-қолымызды жоғары котереміз, 2-қолымыздыаяқтың ұшына тигіземіз, 3-отырамыз, 4-алға жатып тірелеміз, 5-төмен түсеміз, 6-жоғары көтерілеміз, 7-отырамыз, 8-Б.Қ.

  5. Б.Қ 1-таяқшаны жоғары қос-қолдап ұстап шалқаю, 2-мүмкіншілігінше иіліп алға түзу ұстап отыру, 4-Б.Қ.

  6. Б.Қ таяқшаны қос қолымен жоғары ұстап, аяқты алшақ созып, таяқшаны 1-сол аяқ ұшына, 2-ортаға, 3-оң аяқ ұшына,4-Б.Қ .

  7. Б.Қ-Н.Т оң аяқты жанынсан жиып сол аяқты созып отырып таяқшаны жоғарыдан сол аяқ ұшына, 3-рет тигізіп, 4-Б.Қ.

  8. Тұрған орыннан таяқшаларды қос-қолдап ұстап аттап өту:

1-таяқшаны жоғары ұстау, 2-төмен алға түсіру, 3-сол аяқпен аттап өту, 4-оң аяқпен аттап өту

  1. Сол, оң аяқпен секіру.

Денесін тік ұстап тұру.

Түзу жүруін қадағалау.

Сабаққа дайындығынг анықтау.


Аяқ-қолды бірдей істету, қолды жоғары көтеріп жүру,

Мүмкіншілігінше

Жогары созып жүру.

Қолды жанынан созып, денені тік ұстау, бір сызық бойымен жүруін қадағалау.

Аяқ ұшымен жүгіріп,

Мұрнымен тыныс алып, өзін сергек ұстау.

Жауырын, иыққа

Салмақ түсіріп қолды алға-артқа айналдырып жүру.

Бастығана бұрып жүру.

Денені еңкейтіп, аяқты қолға тигізу

Денені тік ұстап, қолды алға созып, тізені қолға тигізуін қадағалау.

Қолды жоғары көтеріп терең тыныс алып, төмен түсіргенде демді сыртқа шығаруын қадағалау.

Қолдарын бастарына қойып, тізені бүгіп түзу жүру.
Таяқшаларды қасындағы балаларға кедергі болмайтындай жоғары ұстап жүру.

Жоғары созылып денені тік ұстауын қадағалау.


Барлығы бір бағытта, бір мезгілде істеуін қадағалау.
Тізелерін бүкпей, қолдарын дұрыс көтеруін қадағалау.

Тізені бүкпей мүмкіндігінше төмен иілу, денені тік ұстап отыру, қолды алға түзу ұстау.


Аяқты сәл алшақ ұстап тізені бүкпей шалқаюын, еңкеюін қадағалау.

Мүмкіндігінше созылып, тізені бүкпей иіліп еңкеюін қадағалау.


Таяқшаны дұрыс тигізуін бақылау.

Таяқшаны қасындағыларға тигізіп алмай дұрыс ұстап, аттауын қадағалау.

Аяқ ұшымен секіруін қадағалау.



Боймен сапқа тұру.

Бйрықтарды орындау.

Қолды жоғары көтеріп керілу, денені тік ұстау. Аяқты тізеден бүгу

Басын көтеріп алға тік қарау.

Жаттығуды дұрыс орындау.

Ара қашықтықты сақтау
Қолды артқа ұстау.

Қлдарын дұрыс айналдыру.


Қолды алға бел деңгейінде ұстау.


Ауаны жұтып тез шығару.
Қолдарын бастарынан жібермей, орындарынан тұомай жүру.

Таяқшаны қозғамай бір қалыпта ұстау

Мүмкіндігінше дене тік ұстап, жоғары созылу.
Мұғалімнің санағанын тыңдап лесу.
Мүмкіндігінше иіліп, қолдарын көтеру.

Қолды түзу ұстау. Басты көтеріп, денені тік ұстау. Қолды түзу ұстау. Тереңірек иілу. Керіліп, созылу тізені бүкпей алға тік қарау.


Мүмкіндігінше таяқ жерге жеткенше тізені бүкпей еңкею, денені түзу ұстап тұру.

Сан бойнша орындау.

Мүмкіндігінше созылып,тізені, бүкпей иіліп еңкеюін қадағалау.

Мүмкіндігінше созылып, тізені бүкпей иіліп еңкеюін қадағалау.


Сан бойынша орындау, дұрыс аттау.

Сан бойынша орындау.



10//


4-5 рет

4 рет
4 рет
4 рет
4рет

4 рет
4 рет


4 рет

1 рет


1 рет

1 рет
1 рет

4-5 рет

5-6 рет

5-6 рет
5-6 рет

5-6 рет
5-6 рет

5-6 рет
5-6 рет

8-10 рет

Бұйрыққа сәйкес саптағы жат-ды орындау

Жат-ды орындау үшін қажетті ресурыстар-ды анықтайды





II

Негізгі бөлім: Допты екі қолмен төменнен алу. Допты жоғарыдан алу. Шабул соққылары қозғалыс қимылының фазылары екпін алу секіру, соққы жасау қозғалысы.

Жылдамдықты дамытуды да өз уақытында бастау қажет.


Дене қимылын аяқ-қол алысын қадағалау.


33/



Волейбол ойнау үшін ыңғайлы киім болу керек.

III

Қортынды бөлім:

Оқушыларды бір қатармен сапқа тұрғызу, сабақты қысқаша қортындылау, оқушыларды бағалау, үйге тапсырма беру, оқушылармен қоштасу, сабақты аяқтау.



Жаттығуды жақсы, дұрыс орындаған оқушыларды мадақтау, жіберген қателіктерін айту.




2/



Оқушылар-ды бағалау.

Спорт залдан шығарып жіберу




Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет