Проект порядок денний та проекти рішень



бет1/25
Дата28.04.2016
өлшемі3.06 Mb.
#93080
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25
ПРОЕКТ

Порядок денний та проекти рішень







Тип зустрічі

засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

дата

11 червня 2015 року (четвер)

місце

вул. Прорізна, 2

Голова Національної ради

Артеменко Юрій

Відповідальний секретар

Котенко Катерина

присутні члени Національної ради

  1. Артеменко Юрій

  2. Герасим'юк Ольга

  3. Ільяшенко Олександр

  4. Котенко Катерина

  5. Севрюков Владислав

  6. Черниш Олег

  7. Шверк Григорій

присутні представники апарату




запрошені





проекти рішень


питання

  1. Про заяву ПРАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», м. Київ, щодо продовження строку дії ліцензії на мовлення (НР № 00291-м від 23.10.2001).

ПОзивні / логотип

логотип: «ІНТЕР»

ТЕМА

Продовження ліцензії

ЮРИДИЧНА ОСОБА

Приватне акціонерне товариство „Телеканал „ІНТЕР”

КЕРІВНИК

Бенкендорф Єгор Андрійович

Територія РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

389 каналів у 25 областях України та м. Київ, м. Севастополь

відповідальний член нацради

Черниш О.М.

відповідальний працівник апарату

Запорожець Л.М.

проект рішення

Суть питання 16.12.2014 до Національної ради (13.01.2015 – до управління) надійшла заява ПРАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», м. Київ, щодо продовження строку дії ліцензії на мовлення НР № 00291-м від 23.10.2001.
Строк дії ліцензії на мовлення НР № 00291-м від 23.10.2001 – по 01.07.2015.
Враховуючи зауваження управлінь: радіочастотного ресурсу та технічного контролю, фінансової та бухгалтерської служби, компанія надала:

30.03.2015 – додаток до заяви, копії дозволів на експлуатацію РЕЗ-мовлення;

15.04.2015 – уточнений додаток до заяви на продовження терміну дії ліцензії на мовлення НР № 00291-м від 23.10.2001.
Під час оформлення додатку 2 до рішення (Докладні характеристики каналу мовлення, мережі мовлення) враховано територію розповсюдження програм відповідно до фактичної експлуатації РЕЗ мовлення.
Засновник (співзасновники)

1. Фонд державного майна України Україна, м. Київ.

2. ВАТ «Громадське російське телебачення» (ОРТ), Російська Федерація.

3. Українське відділення фонду «200-річчя О.С. Пушкіна», м. Київ.

4. Українська асоціація економічного співробітництва та розвитку «Діловий світ», м. Київ.
Власник (співвласники)

1. ТОВ "УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА-ПРОЕКТ", м. Київ, частка статутного фонду - 61%.

2. ВАСЕА ВЕНЧУРС ЛІМІТЕД (VACEA VENTURES LIMITED), Кіпр, частка статутного фонду - 29%.

3. ТОВ «ПЕГАС ТЕЛЕБАЧЕННЯ», м. Київ, частка статутного фонду - 10%.



Пов’язані особи

1. Компанія ІНТЕР МЕДІА ГРУП ЛІМІТЕД (INTER MEDIA GROUP LIMITED), Кіпр.

2. Компанія "Пегас Ентертейнмент Лімітед", Британські Віргінські Острови.
Рішення:

1. Продовжити строк дії ліцензії на мовлення НР № 00291-м від 23.10.2001 ПРАТ «ТЕЛЕКАНАЛ «ІНТЕР», м. Київ, мережа з 389 каналів у 24 областях, м. Київ та АР Крим, обсяг мовлення – по 24 години на добу, з урахуванням уточнення території розповсюдження програм відповідно до фактичної експлуатації РЕЗ-мовлення, зазначивши в ліцензії:

- вид мовлення: ефірне (телебачення);

- вихідні дані (логотип, позивні, емблема): «ІНТЕР»;

- строк дії ліцензії: 7 років;

- програмна концепція мовлення – згідно з додатком 1 до рішення;

- докладні характеристики каналу мовлення, мережі мовлення – згідно з додатком 2 до рішення;

- періодичність, час, обсяги та сітка мовлення – по 24 години на добу.

2. Оператори телекомунікацій: Концерн РРТ, РТПЦ АР Крим, ДП «Одеський ОРТПЦ», ДП «Харківський ОРТПЦ», ТОВ «Телемережі України», ПП «ВІЗИТ-СЕРВІС», ПАТ «Укртелеком».


питання

  1. Про затвердження пропозицій до Плану використання радіочастотного ресурсу.

ТЕМА

Цифрове мовлення

відповідальний член нацради

Черниш О.М.

відповідальний працівник апарату

Мироненко Т.В.

проект рішення

Суть питання

Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору у редакції рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 18 лютого 2015 року № 212, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 квітня 2015 року за № 441/26886 встановлюються такі терміни вимкнення аналогового телебачення за умови можливості доступу населення до прийому цифрового телебачення:

І етап (м. Київ, Київська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська області, Автономна Республіка Крим та м. Севастополь) – з 17 червня 2015 року;

ІІ етап (Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області) – з 31 грудня 2015 року;

ІІІ етап (Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області) – з 30 червня 2016 року;

ІV етап (Луганська, Донецька, Чернігівська, Харківська, Сумська області) – з 31 грудня 2016 року.



Зважаючи на проблеми впровадження в Україні цифрового телевізійного мовлення, а саме: недосконалість нормативно-правової бази, відсутність методики вимірювання охоплення території сигналом цифрового наземного телебачення, яка б дозволила визначити фактичне охоплення існуючих цифрових багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5, неефективність інформаційної кампанії, недостатнє забезпечення населення пристроями прийому цифрового телебачення (set-top-box), відсутність затвердженого плану відключення аналогового телевізійного мовлення та враховуючи, що Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 №815 термін використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення обмежується 1 січня 2016 року, доцільним є внесення змін до пункту 38 «Аналогове телевізійне мовлення» Плану використання радіочастотного ресурсу в частині особливостей застосування смуги радіочастот та строків припинення використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.

Рішення:

  1. Затвердити пропозиції Національної ради до Плану використання радіочастотного ресурсу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, згідно з додатком до цього рішення.

  2. Управлінню радіочастотного ресурсу та технічного контролю направити пропозиції до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

  3. Контроль за виконанням рішення покласти на члена Національної ради О. Черниша.

питання

  1. Про звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до телерадіоорганізацій у зв’язку із завершенням перехідного періоду від аналогового формату мовлення до цифрового.

ТЕМА

Цифрове мовлення

відповідальний член нацради

Артеменко Ю.А.

відповідальний працівник апарату

Мироненко Т.В.

проект рішення

Відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 01 грудня 2010 року № 1684 (із змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2010 року за № 1294/18589, Регіональної угоди, яка стосується планування цифрової наземної радіомовної служби в смугах частот 174-230 МГц та 470-862 МГц (Женева-2006), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 № 750, керуючись статтями 14, 15, частиною другою статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», статтею 22 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада
вирішила:

  1. Схвалити звернення Національної ради до телерадіоорганізацій щодо завершення перехідного періоду від аналогового формату мовлення до цифрового згідно з додатком до цього рішення.

  2. Відділу зв’язків з громадськими організаціями, громадськістю та діяльності суспільного мовлення Національної ради розмістити звернення на офіційному веб-сайті Національної ради.

  3. Контроль за виконанням рішення покласти на голову Національної ради Ю. Артеменка.


Звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до телерадіоорганізацій щодо завершення перехідного періоду від аналогового формату мовлення до цифрового

17 червня 2015 року згідно з Регіональною угодою «Женева-2006», яка стосується планування цифрової наземної радіомовної служби у смугах частот 174 - 230 і 470 - 862 МГц, підписаною та ратифікованою Україною, завершується перехідний період від аналогового до цифрового ефірного телевізійного мовлення. Це означає, що з цього часу на міжнародному рівні припиняється захист діючих аналогових телевізійних каналів. Якщо ці канали отримуватимуть або створюватимуть завади впровадженню цифрового телевізійного мовлення в сусідніх країнах, не можна буде висунути жодних претензій.

Сьогодні в Україні побудовані в надзвичайно стислі терміни чотири багатоканальні телемережі загальнонаціонального покриття у більш ефективній версії цифрового стандарту DVB-T2, аналогів яких немає у Європі. Проте є суттєві перешкоди для повного відключення аналогового телевізійного мовлення.

Охоплення цифровим сигналом гірше, ніж аналоговим. Наразі є значна кількість населених пунктів, у яких глядачі не можуть отримати програми, що поширюються у цифровому стандарті. Це - основна проблема, яка не дає нам підстав як регулятору визнати процес переходу телевізійного мовлення від аналогового формату до цифрового завершеним.

Крім того, внаслідок недосконалості законодавства в галузі телебачення і радіомовлення, використання радіочастотного ресурсу, телекомунікаційних послуг у Національної ради немає важелів впливу на діяльність провайдера цифрових телемереж ТОВ «ЗЕОНБУД», формування ним тарифної політики.

Кодування цифрового сигналу призвело до того, що конкуренції на ринку продажу телевізійних тюнерів не було, а державне забезпечення пільгових категорій громадян цими засобами виявилося неефективним.

Також не всі бажаючі мовники отримали ліцензії на цифрове мовлення. Якщо кількість загальнонаціональних мовників у цифровому стандарті збільшилася до 30, то на регіональному й місцевому рівнях із 231 мовника у цифрі мовить лише 69.

Важливим чинником необхідності продовжити в Україні аналогове телевізійне мовлення після 17 червня 2015 року є захист інформаційного простору держави, зважаючи на подальше використання Російською Федерацією аналогових засобів мовлення для поширення антиукраїнської пропаганди.

У зв’язку з цим Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення інформує про продовження аналогового ефірного телевізійного мовлення в Україні.

Наразі етапність вимкнення аналогового телебачення визначено Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору, нова редакція якого набула чинності 12 травня 2015 року.

Передбачено чотири етапи вимкнення аналогового телебачення:

І етап: м. Київ, Київська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська області, Автономна Республіка Крим та м. Севастополь – із 17 червня 2015 року;

ІІ етап: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області - з 31 грудня 2015 року;

ІІІ етап: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області - з 30 червня 2016 року;

IV етап: Луганська, Донецька, Чернігівська, Харківська, Сумська області - з 31 грудня 2016 року.

Звертаємо увагу, що вимкнення аналогових каналів відбуватиметься за умови можливості доступу населення до прийому цифрового телебачення, тобто наявності в нього перетворювачів цифрового сигналу і цифрового покриття достатнього рівня.

У зв’язку з тим, що 2014 року Кабінетом Міністрів України було скасовано Державну програму впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення, Національна рада напрацювала відповідні зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Плану використання радіочастотного ресурсу України і розробила нормативно-правові документи з метою забезпечення планового переходу від аналогу на цифру та забезпечення безперервності мовлення телекомпаній, які сьогодні мають ліцензії тільки на аналогове ефірне мовлення.

Уже зараз Національна рада на прохання ДП «Український державний центр радіочастот» звернулася до всіх телевізійних мовників України з проханням вжити певних дій для реєстрації частотних присвоєнь у Міжнародному регістрі радіочастот, щоби після дати завершення переходу, визначеної угодою «Женева-2006» (17 червня 2015 року), радіоелектронні засоби аналогового мовлення, які будуть далі використовуватися телерадіоорганізаціями, отримали міжнародний статус діючих РЕЗ.

Таким чином, після 17 червня 2015 року працюватимуть усі телекомпанії, які здійснюють аналогове ефірне мовлення відповідно до ліцензій Національної ради на мовлення.

Питання про відключення будь-якого радіоелектронного засобу мовлення розглядатиметься у кожному випадку окремо. У разі створення ним неприпустимих завад впровадженню цифрового мовлення в сусідніх країнах Національна рада спільно з мовником і органами частотного планування вживатиме необхідних заходів реагування.


питання


  1. Про затвердження переліку осіб, що подаються Національною радою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25




©dereksiz.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет