Бөлім
|
Жанды табиғат
|
Педагогтің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мәтін түрлері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: мәтіннің мазмұнын болжап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатыса алады.
Көптеген оқушылар: мәтін түрлерін ажыратып, дәлелдей алады.
Кейбір оқушылар: мәтінді пайымдау мәтініне айналдырып айта алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:
-Өткен сабақта не туралы тапсырмалар орындадық?
- Мәтіннің қандай түрлері естеріңде?
- Әңгімелеу мәтінінің сұрағы қандай?
- Сипаттау мәтінінің сұрағы қандай?
- Пайымдау мәтінінің сұрағы қандай?
-Ендеше бүгінгі сабағымызда мәтін түрлерін ажырату мақсатындағы тапсырмалар орындайтын боламыз.
|
Жақсы тілек айтады.
Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
Сабақтың ортасы
15 мин
2 мин
20 мин
|
(Ұ) «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс.
34-жаттығу. Пайымдау мәтінінің бөліктерін тап: дәлелденетін пікір, дәлелдеу және қорытынды пікір. Әр бөліктің арасын байланыстырып тұрған көмекші сөздерді ата.
35-жаттығу. Мәтінді оқы.
-Мәтін не туралы? Оған ат қой.
-Бал арасын неліктен «еңбекқор жәндік» деп атайды?
- Мәтіннің пайымдау бөлігін көшіріп жаз.
Дескриптор:
-Пайымдау мәтінінің бөліктерін табады.
-Әр бөліктің арасын байланыстырып тұрған көмекші сөздерді атайды.
- Мәтін не туралы екенін анықтап, ат қояды.
-Бал арасын неліктен «еңбекқор жәндік» деп атайтынын әңгімелейді.
- Мәтіннің пайымдау бөлігін көшіріп жазады.
|