Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар Бөлім: Шеңбер. 1А Қатынастар және пропорциялар



бет1/3
Дата17.03.2023
өлшемі0.97 Mb.
#470915
түріСабақ
  1   2   3
үздік қмж 6 сынып Бекшеинова


Алғабас орта мектебі КММ (білім беру ұйымының атауы)
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:Шеңбер. 6.1А Қатынастар және пропорциялар




Педагогтің аты-жөні: Бекшеинова Аяулым Серікқызы




Күні:




Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Шеңбердің ұзындығы. Дөңгелектің ауданы. Шар. Сфера

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.3.2 шеңбер ұзындығының оның диаметріне қатынасы тұрақты сан екенін білу;
6.3.3.3 шеңбер ұзындығының формуласын білу және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушыға арналған сабақ мақсаты:
-Шеңбердің ұзындығының диаметрге қатынасы π-ге тең екенін біледі
ЕБҚ орындай алатын:
шеңбер ұзындығы мен оның диаметрін өлшей отырып олардың қатынасын анықтайды

Бағалау критерийі

-Шеңбер ұзындығы мен диаметрі арасындағы қатынасты талдайды;
-Шеңбер ұзындығының формуласын есептер шығаруда қолданады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті



Бағалау

Ресурстар

Бастапқы стимул
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу

Топқа бөлу:

Үй тапсырмасын тексеру
1 тапсырма.


Сканер QR бойынша штрих кодта өткенді қайталауға арналған
сұрақтар




  1. Қатынас дегенді қалай түсінесің?

  2. Пропорция дегеніміз не?

  3. Тура пропорционал, кері пропорционал шамаларға мысалдар келтір

  4. Масштаб дегеніміз не?

  5. Шеңбер мен дөңгелектің айырмашылығы неде?

  6. Шеңбердің радиусы,диаметріне анықтама бер



Жаңа сабақ
2 Тапсырма
Практикалық жұмыс (топпен жұмыс)
Картон қағазға радиустары 15мм және радиусы одан екі есе, 3 есе үлкен шеңберлер салу. Шыққан дөңгелектерді қайшымен қиып алу. Дөңгелектердің әрқайсысының жиегін жіппен өлшеу. Алынған мәліметтерді кестеге толтыру




Диаметр (D), мм

Шеңбер ұзындығы (С), мм

қатынасы

1

15







2










3












қатынасын есептеу, қорытынды жасау.

Оқушылармен таңдаған суреттері бойынша амандасып, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.


«The hat» қалпақшасы арқылы топқа бөлемін

Тақтаға А4 қағазға шығарылған штрих кодтар ілемін

Оқушыларға практикалық жұмыс ұсынамын.
Жұмыс қалай орындалатынын түсіндіріп беремін

Осыдан оқушыларға


Қатынасы қандайжағдайда да бірдей сан болатынын және де ол сан π-ге тең екенін түсіндіремін. Оның мәні жуық шамамен алынған тұрақты сан екенін айтамын.

Оқушылар әуеннің суретін таңдаса,би билейді, жүректің суретін таңдаса мұғаліммен құшақтасады,қолдың суретін таңдаса мұғаліммен қол берісіп амандасады.
Бөлінген топтар бойынша әр оқушы өз тобына барып отырады.

Оқушылар тақтада ілініп тұрған штрих кодтарды сканерлеу арқылы, экранда пайда болған сұрақтарға жауап береді.


Ұсынылған практикалық жұмыс алгоритмі бойынша тапсырманы орындайды.


Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

ҚБ: «Шапалақ әдісі»

Бағалау критерийі:


Шеңбер ұзындығы мен диаметрі арасындағы қатынасты талдайды;
Дискриптор:
-шеңбердің ұзындығын өлшейді;
- қатынасын анықтап, қорытынды жасайды



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет