10.2А бөлім: Кеңістіктегі перпендикулярлық |
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 10
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Түзу мен жазықтықтың перпендикулярлығы. (Бекіту сабағы).
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Оқушылар:
10.2.7 - түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық анықтамасын, белгісін және қасиеттерін білу, оларды есептер шығаруда қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
|
түзулердің перпендикулярлығы, түзу мен жазықтықтың перпендикулярлығы ұғымдарын қайталау;
түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін қарастыру;
теореманы есеп шығаруда қолдана білуге үйрету.
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушылар:
түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық анықтамасын біледі;
түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін біледі;
түзу мен жазықтықтың перпендикулярлық белгісін есептер шығаруда қолданады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Пәндік лексика мен терминология:
ортогональ проекция;
екіжақты бұрыш;
екі жақты бұрыштың сызықты бұрышы;
жақ, екі жақты бұрыштың қыры.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
екі жазықтық перпендикуляр деп аталады, егер ... ;
екі айқас түзулердің арасындағы арақашықтық деп ... ;
екі айқас түзулердің арасындағы бұрышты табу үшін ... ;
түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу үшін ... ;
екіжақты бұрыш деп ... фигураны айтамыз.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құрметтеу, ынтымақтастық, ашықтық.
Құндылықтарға баулу жұптық және топтық жұмыстар арқылы жүзеге асырылады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақтаны қолдану.
|
Бастапқы білім
|
Планиметрия аксиомалары, түзулердің жазықтықта өзара орналасуы, жазықтықтағы қашықтық, көпбұрыштардың аудандары.
|
Сабақ барысы
|
|