Сабақ тақырыбы Жасалған жобаны жақсарту



бет1/2
Дата07.12.2022
өлшемі2.48 Mb.
#466713
түріСабақ
  1   2
жасалган жобаны жаксарту (1)




Сабақтың жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Компьютерлік ойынды құру

Мектеп: 32

Күні: 15. 03. 2019

Мұғалімнің аты-жөні: Туғанбаева. Г. Т

Сынып: 6 «А»

Қатысқандар саны: 9

қатыспағандар:0

Сабақ тақырыбы

Жасалған жобаны жақсарту.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.3.1.1 – ойын орьасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру.

Сабақтың мақсаты

Барлығы: программалау ортасында қателерді табу және
жөндеу
Көпшілігі: Ойын программаларына өзгерістер қосу.
Кейбіреуі: Scratch бағдарламалау ортасында сценарилер құру.

Бағалау критерийлері

Ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлейді және жүзеге
асырады;
Әрбір блоктың параметрлерімен жұмыс жасайды;
Программа ортасындағы қателерді табады және жөндейді;

Тілдік мақсаттар

1.Түрлі ақпарат көздерінен мәлімет алады, ұйғарым жасайды,
пікір алмасады (оқылым, тыңдалым, айтылым дағдылары)
2.Программа мазмұнын түсінеді, кейіпкерлермен интерпретация
жасай алады (оқылым, тыңдалым, айтылым дағдылары)
Диалог үшін баянды сөйлемдер:
Scratch, Программа, Команда, Транслятор, Скрипт. Спрайт.
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
......... – ойынның маңызды бөлігі.
.......... – дегеніміз кейіпкерлер.

Құндылықтар

Оқушылардың танымдық қызығушылығын, адамгершілік қасиеттерін арттырып, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

геометрия, сурет (графикалық сызық салу), ағылшын және орыс тілі (сөздіктер)

Алдын ала білімдер



ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақ кезеңдері

Сабақ кезеңдері

Сабақтың басы
0 – 10 мин.

  1. Білімді өзекті қылу

Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды көбелектер арқылы топқа бөлу. Білімдерді қайталау және өзекті қылу. Үй тапсырмасын сұрау.

  1. Скрипт дегеніміз не?

  2. Бағдарламада скрипттер неге қолданылады?

  3. Біз сахнаны өзгерте аламызба?

Сабаққа қызықтыру мақсатында Scratch бағдарламасында


жасалған «Біртүрлі күн» мультфильмін көрсету.

  1. Видеодағы мултфильм қандай бағдарламада жасалған?

  2. Қандай ерекшеліктер байқадыңдар?

  3. Біз ойынымызға қандай әрекеттер қоса алады екенбіз?

Слайд 1


Слайд 3

Сабақтың ортасы
15-35 мин





1 – тапсырма.
Скрипттағы қатені табу
1 – топ.

2 – топ.



2 – тапсырма.
Scratch- та жобаны жақсарту.
1 – топ.
«Тамаққа жету» ойыны

2 – топ.


«Қомағай маймыл» ойыны


Сергіту сәті.
«Мюнстерберг» әдістемесі.
1 – топ.
Рапнспрайтггерптерезеыащжобапмнискриптапузвесахнадйшшбастапқыбетулвконтрольраойынадупернетақтарцзуфскрэтчоцөушартзйычокейіпкерзтмкотрирпмашинапасп
2 – топ.
Рапскрэтчгернвнечностьыащойынпмникейіпкерапузведыбысдйшшфонулвфонракотадуалгоритмқтарцзуфсахнаоцөужобазйычосрпэжасөйлеузтммониторщроцөвотышқаногы
Жауаптары
1 – топ.
Спрайт, терезе, жоба, скрипт, сахна, бастапқы бет, контроль, пернетақта, скрэтч, шарт, кейіпкер, кот, машина.
2 – топ.
Скрэтч, внешность, ойын, кейіпкер, дыбыс, фон, кот, алгоритм, сахна, жоба, сөйлеу, монитор, тышқан.

Слайд 4


Слайд 5

Слайд 6


Слайд 7


Сабақтың соңы
35-40 мин





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет