Сабақ:Қазақ әдебиеті
|
Мектеп:
|
Уақыты:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сыныбы:11-сынып
|
Қатысқан оқушыларсаны:
|
Қатыспағандар:-
|
Сабақтың тақырыбы: І.Есенберлиннің «Қаһар» романындағы тарихи құндылықтар
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты
|
11.3.1.шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Шығарманың тақырыбы мен идеясын осы тектес басқа шығармалармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалай алады.
|
Дескриптор
|
1. Шығарманың басқа шығармалармен ұқсастығын/айырмашылығын анықтайды;
2. Ұқсас шығармамен салыстырады.
3.тарихи және көркемдік құндылығын бағалайды.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұлттық құндылықты дәріптеу.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология: идея, мазмұн, тарихи құндылық, көркемдік құндылық.
Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері:менің ойымша, менің пайымдауымша, біздің байқағанымыз, сайып келгенде, біздің аңғарғанымыз, біздің көзқарасымыз, ең бастысы.
|
Пәнаралық байланыстар
|
тарих
|
АКТ қолдану дағдылары
|
АКТ-ны тиімді қолдану
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Алдыңғы сабақта оқушылардың шығармашылық, сыни ойлау, зерттеу қабілеттерін қалыптастыратын тапсырмалар орындалды. Бұл сабақта оқушыларға түрлі тәсілдер арқылы алдыңғы сабақта қалыптасқан дағды мен білімдерін жетілдіруге жағдай туғызылады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақ эпиграфы
Сабақтың басы
|
Кіріспе сөз : (мұғалім сөзі)
1.Қызығушылықтарын ояту
« І.Есенберлиннің «Қаһар» романындағы өзекті мәселелер » бойынша 15 дерекпен танысубейнебаянын көреді
(тыңдалым дағдысы бойынша)
2.Миға шабуыл (айтылым дағдысы бойынша)
А) І.Есенберлиннің «Қаһар» романындағы өзекті мәселелер шығармасы бойынша көтерілген 2 мәселені анықтаңыз
Ә) Көтерілген мәселелердің 2 себебін түсіндіріңіз
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ: А)Бөлім бойынша тірек сөздерді тақтада көрсету
Жаназа, аманат,жүдеу, қабыр басы, арнау, бауыр .Осы сөздер арқылы бүгінгі сабақты ашу, талдау
Б)Оқылым тапсырмасы
Оқулықтағы мәтінді бөліп беру абзац бойынша оқушылар жеке –жеке оқиды.Әр оқушы өз оқығандарын қысқаша баяндайды бір сөйлеммен.
В) Айтылым дағдысы
1.Аргумент «Құнанбай- қатыгез, озбыр жан»
(Екі топ даттаушы және жақтаушы топ болып, өзара дебат түрінде сөз талас жүүгізеді)
|
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма :
|
Қорытынды жасау:Ұлы даланың ұлы жыршысы
213-219 беттер оқу, мазмұнын білу, 220 бет, 2-тапсырма
|
|
|