Сабақтың тақырыбы: Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті?



бет1/2
Дата04.03.2022
өлшемі0.59 Mb.
#455952
түріСабақ
  1   2
қмж3 (2)


Білім беру ұйымының атауы

№38 МЛ

Пәні:

Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы

Бөлім:

Сауда, қолөнер және әлемді игеру

Педагогтің аты-жөні:

Дәулет Сымбат Махамбетқызы

Күні:

02.03.2022 ж

Сынып: 6 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлы географиялық ашулар әлемді қалай өзгертті?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.2.4.3 картадан XV-XVI ғасырлардағы саяхатшылардың негізгі бағыт-бағдарларын белгілей отырып, Ұлы географиялық ашылулардың адамдардың әлем туралы түсінігіне ықпалын анықтау;
6.3.2.7 «отаршылдық саясат» ұғымын түсіндіру (Испания және Португалияның жаулап алуының мысалында)

Сабақтың мақсаты

Ұлы географиялық ашулардың әлем өзгерісіне ықпалын анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


7 минут

Сәлемдесу
Оқушыларды түгендеу
Үй тапсырмасын plickers платформасы арқылы тексеру
«4 сурет, 1 сөйлем»
Экранда ҰЖЖ, компас, астролябия, каравелла суретін ұсынып, ҰЖЖ заманы Еуропаға қалай әсер еткендігін сұрау.
Жетелеуші сұрақтар:

  • Неліктен еуропалықтар теңізбен саяхат жасауға құштар болды?

  • Ұлы географиялық ашулардың нәтижесінде әлемде өзгерістер орын алуы мүмкін бе? –деп оқушылар пікірін сұрап, сабақ тақырыбына шығу.

QR код арқылы тест сұрақтарына жауап береді
Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу





ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын plickers платформасынан көріп, бағалайды

Слайд,
Тақырып
тық суреттер



Жаңа білім
8 минут

20 минут


Мағынаны тану
Мұғалім бейнематериалды пайдалана отырып, жаңа тақырыпты түсіндіреді. Еуропалық саяхатшылардың түпкі мақсатын хабарлайды.
1-тапсырма. Мұғалім оқушыларға learning.apps платформасының сілтемесін береді.
Оқушылардың жауабын толықтырып отырады.
2-тапсырма.
Мұғалім 3 топқа тапсырма береді. Тапсырманы түсіндіреді.
Христофор Колумб
Америго Веспуччи
Васко Да Гама

Ақпаратты тыңдайды

Оқушылар платформадағы сәйкестендіруді орындайды. Себебін ауызша айтады.




Дескриптор:
-ҰГА-дың оң және теріс әсерін анықтайды;
-себебін түсіндіреді.
Оқушылар топта берілген саяхатшының жүрген жолын кескін картаға бейнелейді және ашқан жаңалықтарын кластерге түсіреді
Дескриптор:
-Х. Колумбтың жүрген жолын және саяхаттарының нәтижесін жазады
-А. Веспучидің жүрген жолын және саяхаттарының нәтижесін жазады
-Васко да Гаманың жүрген жолын және саяхаттарының нәтижесін жазады;
-түсіндіреді.

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Топта бағалау

Бейнематериал,


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет