Сабақтың тақырыбы: Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыш Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата11.03.2024
өлшемі332.69 Kb.
#494994
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар



Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:



Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық

Педагогтің аты-жөні:

Орманов Ғалымбек

Күні:

18.01.2024ж

Сыныбы: 10 А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыш

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.3.2 түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кескіндей алу және оның шамасын табу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі;
Оқушылардың басым бөлігі: түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біледі, кескіндей алады;

Құндылықтарға баулу

Пәнге қатысты лексика және терминология:
Түзу,жазыктык, ,бұрыш,градус,,формула, тікбұрыш, параллелепипед,теорема,
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
- түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың...
- түзу мен жазықтық арасындағы бұрыш дегеніміз не?





Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5-минут

Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныптық жұмысты өзара бағалау арқылы бағалап,кері байланысты ауызша орнатамын
2.Үй тапсырмасын тексеру

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.



«Мадақтау сөздері». Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.
Балдық жүйе
2-балл

Дәптер.
Қалам.
Сызғыш. Бор.
Тақта.



Сабақтың
ортасы
15-минут







Сұрак-жауап
Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға қосымша ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға қосымша жетелеуші сұрақтар қойылады.

Дескриптор:
-сұракка жауап береді

Балдық жүйе


2-балл

Оқулық
10-сынып.

Дәптер.
Қалам.


Сызғыш






10-минут__«Ойлан,жұптас,бөліс»'>10-минут

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі
Саралау:
берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді


Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды


Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.
Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.



Дескриптор:
-есептің шешімін табады

Балдық жүйе


3-балл



10 сынып,


геометрия



.
10-минут










Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды


Саралау:
берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді
Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.
Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.



Дескриптор:
---сызбасын салады
-түзулер арасындағы бұрышты табады

Балдық жүйе


3-балл

Оқулық
10-сынып.
Дәптер.
Қалам.
Сызғыш

Сабақтың соңы.


5-минут

Жеке жұмысты «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын


Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады.
Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады.

Оқушылар сабақ соңында келесі сөйлемдерді толықтырады
Бүгін сабақта мен.....үйрендім
Бүгін сабақта маған....ұнады
Бүгін сабақта мен.....қайталадым
Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.



Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді


Бағалау:
10 баллдык жүйе бойынша бағалау

Оқулық
10-сынып.






Үйге тапсырма:






«Тексерілді»: ӘБЖ: М.Джумабекова; «Келісемін»: ДОІЖО: Т.Абдимоминов

Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет