Сабақтың тақырыбы Ультрадыбыс датчигі Оқу мақсаты



бет1/4
Дата29.11.2023
өлшемі0.49 Mb.
#484835
түріСабақ
  1   2   3   4
Сабақ Ультрадыбыс датчигі (4-сынып)


Батыс Қазақстан облысы
Казталов ауданы
Талдықұдық ауылы
С.Есетов атындағы ОЖББМ
Мұғалімнің аты - жөні: Байзенова Айфара Бауыржановна



Күні:




Сыныбы:

4

Сабақтың тақырыбы

Ультрадыбыс датчигі

Оқу мақсаты

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Lego Mindstorm роботында ультрадыбыс датчигін қолданумен танысып, программа құрастырады.

Бағалау критерийлері

Lego Mindstorm EV3 жиынтығының ультрадыбыс датчигінің қызметімен танысып, оған арналған программа құрастырады.

Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика және терминология:

  • Ультрадыбыс - Ультразвуковой - Ultrasonic

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

  • Қазақ халқының тұрмыс-салт ерекшеліктеріне, кәсіптік қажеттілігіне байланысты қалыптасқан қандай өлшем бірілктерді атай аласың (1-сурет)?

  • Техникада судың тереңдігін, медицинада адамның ішкі құры-лысын тексеретін құрылғылар жайлы не білесің (2-сурет)?

  • Робот айналасында тұрған заттарға дейінгі қашықтықты қалай анықтайды?

Құндылықтарға баулу

Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі, Орыс тілі.

Алдыңғы білім

Бағдаршам - робот

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Сабақтың басы
2 мин.
5 мин.



Ұйымдастыру. Сабақ бастамас бұрын оқушылар шеңбер жасап тұрып, сағат тілі бойымен бір-біріне мақтау, мадақтау сөздер айтады, әрі қарай көтеріңкі көңіл күймен 2 түрлі сурет қиындыларын таңдау арқылы 2 топқа бірігеді.
(Ұ). Ой қозғау! «Ұшақ» әдісін қолдану.
Оқушылар ұшақ жасап, ұшақтың бір қанатына интерактивті тақтада берілген сұрақтардың біреуін таңдап жазып, бір-біріне ұшырады. Тосып алған оқушы екінші қанатына жауабын жазады.
Сұрақтар:

  1. Қазақ халқының тұрмыс-салт ерекшеліктеріне, кәсіптік қажеттілігіне байланысты қалыптасқан қандай өлшем бірілктерді атай аласың (1-сурет)?

  2. Техникада судың тереңдігін, медицинада адамның ішкі құры-лысын тексеретін құрылғылар жайлы не білесің (2-сурет)?

  3. Робот айналасында тұрған заттарға дейінгі қашықтықты қалай анықтайды?

Берген жауаптарды оқып оқушылар бір-бірін «Жұлдызша» әдісі арқылы бағалайды.




Қағаз қималары



Сабақтың ортасы
2 мин.

8 мин.


8 мин.

7 мин.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет