Сабақтың тақырыбы: Заттар тасымалдануының симпластық, апопластық, вакуолярлық жолдары және олардың маңызы



Дата14.11.2023
өлшемі0.8 Mb.
#483208
түріСабақ
ҚМЖ 11ә


«Д.Қонаев атындағы орта мектебі» КММ


Қысқамерзімді жоспар

Бөлім:

11.1 Заттардың тасымалдануы

Педагогтің аты-жөні:

К.Базарбаева

Күні:

14.11.2023

Сыныбы:11 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заттар тасымалдануының симпластық, апопластық, вакуолярлық жолдары және олардың маңызы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.1.3.2 – заттар тасымалдануының симпластық, апопластық, вакуолярлық жолдарының мәнін түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар заттар тасымалдануының симпластық, апопластық, вакуолярлық жолдарының мәнін түсіндіреді

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
7 мин.

Сыныпты ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Амандасу
Жаңа сабаққа дайындалу

Оқушыларды мадақтау

Оқулық, жұмыс дәптері
Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнелен-ген қима қағаздар




Үй тапсырмасын тексеру мақсатында оқушыларға өткентақырып бойыншасұрақтар қойылады.

1-тапсырма
- Жасуша қабықшасы қандай құрылым?
-Плазмалық мембрана ерекшелігі қандай?
-Қандай тасымал түрлері бар?
-Белсенді тасымал жолдымен қандай иондар тасымалданады?
-Натрий-калий сорғысының жұмысы қалай жүреді?



Бағалау парағы беріледі. Өзін-өзі бағалау жүреді.

Бағалау парағы




Жаңа сабаққа кіріспе



«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі.

-Берілген суреттер бойынша тасымалдау жайлы ойларын айтады;
- Сабақ тақырыбын ашады.



-Мұғалімнің бонусы;
-мадақтау

суреттер

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу 26 мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді

2- тапсырма. «Менің ойымша» әдісі арқылы оқу тапсырмаларын орындайды.
Сәйкестендіріңднр

Дескриптор: Жалпы - 3 балл
-Анопласты тасымалдың сәйкесін табады.
-Симпорласты тасымалданудың сәйкесін табады.




11-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері




Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

3-тапсырма
Тасымалдау түрлері мен олардың өзара ерекшеліктерін сипаттайды

Дескриптор: Жалпы - 3 балл
Тасымалдау түрлерін түсіндіред, сипаттайды.




.

Жеке жұмыс



Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

4-тапсырма
«Суретті сөйлет» әдісі арқылы
Суретте өсімдік тамырының көршілес жасушалары көрсетілген.
Тасымалдану түрлерін тауып жазыңдар:







11-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
7 мин.



«Кубизм» әдісі арқылы
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.



Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Мұғалім оқушыларды бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.


Тексерілді ____________





Достарыңызбен бөлісу:




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет