Тақырыбы: «Мен жақсы көмекшімін» 3-сынып Бейімделген білім беру бағдарламасы



бет1/2
Дата09.04.2023
өлшемі27.19 Kb.
#471976
түріБілім беру бағдарламасы
  1   2
Арай


Алматы облысының мемлекеттік бюджеттік білім беру мекемесі, No 2 орта мектебі «Білім беру орталығы». Алматы облысы , Еңбекшіқазақ ауданы
Авторы: Жамятова Арайлым ағылшын тілі пәнінің мұғалімі
Тақырыбы: «Мен жақсы көмекшімін» 3-сынып
Бейімделген білім беру бағдарламасы
Мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған ағылшын тілінде (7.1. нұсқа)
Дайындаған: Жамятова Арайлым

Түсіндірме

Бұл сабақ психикалық дамуы тежелген (бұдан әрі – ЗПР) балаларға арналған. Ақыл-ой кемістігі – баланың психикалық дамуының қалыпты түрінің бұзылуы. Бұл жағдайда шет тілін үйренудің негізгі мақсаты – дамытушылық. Шетел тілі сабағында оқушылардың есте сақтауын, сөйлеуін, қабылдауын, ойлауын, ой-өрісін дамыту қажет.
Шетел тілі сабағындағы басым іс-әрекеттер: оқу, қимыл-қозғалыс ретінде ойын, тілдік материалмен сүйемелдеу.
Сабақты өткізу кезінде мұғалім ең алдымен түзету-дамыта оқыту принциптеріне сүйенді (динамикалық қабылдау, әр түрлі басым анализаторларды қолдануды көздейтін тапсырмаларды қосу, жоғары психикалық функцияларды дамыту және түзету, сөйлеуді дамыту, дүние туралы түсініктерін кеңейту және сөздік қорын байыту).
Сабақтың құрылымы мен мазмұны шаршаудың алдын алуға, оқу материалын жиі қайталауға, көрнекіліктерді міндетті түрде қолдануға бағытталған; тежелуге бейімділік ескеріледі, бұл әрекеттің жиі өзгеруімен болдырмайды.

Сабақтың мақсаты: Модель бойынша карта жасаңыз.
Білім беру аспектісі – айтылу, лексикалық сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, тыңдау және оқу дағдыларын қалыптастыру; Мәдениетаралық коммуникация құралы ретінде II-ді одан әрі игеру үшін мотивация қалыптастыру,
Танымдық аспект – оқытылған тіл елінің мәдениеті, жеке танымдық мүдделерін қанағаттандыру туралы білім алу; ана тілінің құрылымы туралы білім алу, ана тілімен салыстырғанда, қарым-қатынас қабілеттілігін дамыту;
Оқу аспектісі – отбасылық құндылықтар идеясын қалыптастыру; Толеранттылық пен басқа мәдениеттің қалыптасуы, жалпыға бірдей құндылықтармен танысу, жеке қасиеттерге, жеке қасиеттерге тәрбиелеу (еңбекқорлығы, басқалармен ынтымақтастықта жұмыс істей білу, сыпайылық, өзін-өзі және басқалар, жеке және өзара)


Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің ііс-әрекет. Оқушылардың іс-әрекеті

сабақ мақсаттарын анықтау.


Тәрбиелік тапсырманың мәлімдемесі.

2) фонетикалық Жаттығу

-




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©dereksiz.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет