Вербена
Гібридні вербени не вимогливі до умов живлення і поливу. Вони добре розростаються в ґрунті, дуже світлолюбні, цілком холодостійкі і посухостійкі. При гарному догляді цвітуть до заморозків. Як правило, в квітниках і контейнерах вербену розміщують в комбінаціях з іншими рослинами - цинерарією приморській, пеларгонії, декоративно–листові багаторічники.
В асортименті компанії «Сингента» є дві сортосерія вербени з насіння - це F1 Обсессіон і F1 Тусканія. Рослини з цих серій дуже компактні, дружно зацвітають і прекрасно гілкуються.
У деяких забарвлень гібрида Тусканія квітки трохи крупніше, ніж у серії Обсессіон. При цьому вербена Обсессіон більш вирівняна по габітусу і характеризується високою толерантністю до справжньої борошнистої роси. Від посіву до отримання товарної продукції для гібрида Обсессіон потрібно 10-13 тижнів, а для гібрида Тусканія - 12-14 тижнів.
Також в асортименті компанії «Сингента» є чудові ампельні й почвопокривні вербени - серії Ланай, Іпанема та Магелана, але вони розмножуються виключно вегетативно.
Технологія вирощування вербени гібридної з насіння
В 1 грамі міститься 450-550 насіння вербени гібридної, тому їх нескладно висівати вручну. Насіння присипають дуже тонким шаром субстрату або вермикуліту. У деяких господарствах їх не присипають взагалі і також отримують високі показники схожості. Якщо немає камери пророщування, то ящики або посівні касети накривають прозорою плівкою або склом для підтримки високої вологості повітря. Для проростання потрібно невелика кількість світла (100-1000 люкс). Зародковий корінець з'являється через 4-7 днів після посіву.
Пікіровку проводять приблизно через 5-6 тижнів після посіву (коли розгорнуться перші справжні листя). Оптимальний розмір горщика для вирощування вербени: 7x7 см, або діаметром 9-10 см, але так зазвичай роблять у Європі.
Оптимальна температура для проростання насіння 22-24 ° С, потім її підтримують на рівні 20-22 ° С. Через 5-7 днів після пікіровки температуру в теплиці можна знизити до 16-18 ° С, а потім і до 14-16 ° С. Нічні температури не повинні опускатися нижче, ніж + 12 ° С через ризик виникнення грибних захворювань.
Хвороби та шкідники
З хвороб і шкідників на вербені найчастіше можна виявити павутинного кліща, борошнисту росу і листові плямистості, а на ранніх стадіях її можуть пошкоджувати кореневі гнилі.
Субстрати, добрива
Субстрат для посіву - чистий (який не використовувався раніше) нейтралізований торф середньої або низького ступеня розкладання з розміром частинок 5-10 мм і рН 5,8-6,0, ЄС 0,5-0,75 . Субстрат для пікіровки повинен містити більші частки для кращого повітрообміну і може містити більше поживних речовин (ЄС 1-1,2).
Підживлення слід проводити комплексними водорозчинними добривами, які вносять з кожним поливом. Зазвичай схема поливів і склад добрив використовуються ті ж, що і для петунії і для інших літників. Вербена не надто вимоглива до підживлення і в середньому їй достатньо поливного розчину з ЄС = 1 (за умови, що ЄС води становить не більше 0,5).
Освітленість
Вербена - рослина довгого дня, тому 12-14-ти світловий день і додаткове освітлення в зимовий період покращує якість цвітіння. В умовах високого освітлення рослини підживлюють добривами, що містять 100-150 мг азоту на 1 кг добрив у амонійної формі. Поки рослини перебувають у вегетативній стадії розвитку, співвідношення N: P: K = 17: 5: 17. В умовах низької освітленості рослинам краще давати 100-150 мг азоту на 1 кг добрив у вигляді кальцієвої селітри. У цьому випадку співвідношення N: P: K = 14: 4: 14. Квіткові бруньки вербена закладає у фазі розвитку 4-6 справжніх листків, це приблизно через 3-4 тижні після посіву. У міру переходу в генеративну фазу, рослинам збільшують кількість К в підгодівлі і трохи зменшують кількість N. Співвідношення N: K у фазу цвітіння-бутонізації має бути 1: 1,5.
Полив і вологість повітря
Основна проблема при проростанні вербени - неправильний полив. Насіння вербени погано поглинають воду, але від надлишку води вони можуть задихнутися. Тому поливати проростають насіння і сходи треба дуже акуратно і рівномірно. Більш високі результати схожості і енергії проростання показують насіння вербени, підготовлені за технологією GoldSmart ™ (Голд Смарт) або Primed (Праймд).
Відразу після посіву протягом тижня потрібно підтримувати субстрат у вологому стані, а вологість повітря на рівні 100%. Коли з'явиться зародковий корінець вологість в посівному ящику слід ще збільшити (практично до повного насичення субстрату вологою), а через 16 днів після посіву її поступово знижують до помірною. З моменту скидання проростками насіннєвих оболонок, вологість повітря поступово знижують до 60%. Приблизно через 4 тижні після посіву можна знизити вологість повітря в теплиці до 40%. Цього буде достатньо для сходів вербени. Дорослі рослини мають гарну посухостійкістю і не переносять застою вологи в кореневій зоні.
Достарыңызбен бөлісу: |